20.04.2019 11:39


Rekonstrukci dvou budov Nemocnice Vyškov plánuje Jihomoravský kraj na květen

Autor: Veronika Jelínková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Krajští radní ve čtvrtek schválili přijetí návrhu na uzavření smlouvy se stavební firmou, která se ujme rekonstrukce Nemocnice Vyškov. Radní chtějí stavební práce stihnout do konce roku 2020. O modernizaci budov B a C Nemocnice Vyškov se mluví několik let. Kraj čekal na přislíbené dotaze, nakonec však náklady uhradí z vlastního rozpočtu.

Krajský soud v Brně

Brno – Jihomoravský kraj chce v květnu zahájit rekonstrukci oddělení ORL a neurologie v Nemocnici Vyškov. Krajští radní ve čtvrtek schválili přijetí návrhu na uzavření smlouvy se stavební firmou Kaláb, která se rekonstrukce ujme. „Hodnotu stavebních prací předpokládáme v objemu zhruba 127 milionů korun,“ sdělil krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta (ANO).

Práce se dotknou budov B a C, modernizace bude za provozu. V budově B se to dotkne lůžkového oddělení neurologie ve druhém a třetím nadzemním podlaží. Naplánován je i přesun centra léčebné rehabilitace z budovy C do prvního podlaží a části přízemí budovy B. V budově B tak budou veškerá pracoviště centra řešení cévních mozkových příhod.

Oddělení ORL se z budovy B přesune do třetího nadzemního podlaží budovy C. „Vzniknou také nové venkovní sítě technické infrastruktury a upraveny budou i přilehlé venkovní plochy,“ uvedl Vojta. Práce by chtěl kraj stihnout do konce roku 2020.

Objekt, ve kterém se nachází neurologie, sloužil v padesátých letech původně jako ubytovna zdravotnického personálu. V sedmdesátých letech byla budova uzpůsobena pro lůžková oddělení, ovšem bez potřebných stavebních úprav. V téměř nezměněném uspořádání slouží dodnes. „Technický stav některých konstrukčních částí a technických instalací je dávno za zenitem životnosti,“ vysvětlil Vojta.

O plánech rekonstrukce Nemocnice Vyškov se mluví už delší dobu. Na základní stavební kámen pracím poklepali v roce 2016 tehdejší premiér Bohuslav Sobotka a bývalý hejtman Jihomravského kraje Michal Hašek. Kraj čekal na dotaci, kterou mu přislíbilo ministerstvo zdravotnictví. Té se nakonec nedočkal a náklady na rekonstrukci uhradí z vlastního rozpočtu.

Klíčová slova: kraj, nemocnice, vyškov, rekonstrukce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.