25.03.2012 12:02


Revitalizace Wilsonova lesa finišuje

Autor: Markéta Mikšíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Wilsonův les spojuje městskou část Žabovřesky s centrem a je největší zelenou plochou v Brně. V loňském roce zahájil brněnský magistrát velkou rekonstrukci tohoto lesoparku, kterou umožnily také dotace z Evropské unie.

Brno Wilsonův les je v současnosti užíván návštěvníky z celého Brna nejen k odpočinku, ale i sportovním aktivitám a procházkám. Stavební práce započaly v minulém roce. Zatím došlo kromě  vykácení stromů napadených houbovými chorobami také k vybudování několika dětských hřišť. Na své si ale přijdou i dospělí. Rekreační sportovci, kteří si chodí rádi do lesa zaběhat, mohou využít speciální kondiční prvky jako hrazdy a lavičky k přeskakování.  „Zrekonstruovali jsme cesty a zídky a nainstalovali nové lavičky. Návštěvníci se budou moci zorientovat pomocí nových informačních tabulí,“ uvedla pracovnice odboru životního prostředí Eva Blahoňovská.

První jarní dny přilákaly mnoho návštěvníků. Autor: Markéta Mikšíková

Rekonstrukce Wilsonova lesa je největší investicí do zeleně za poslední desítky let.  Celková cena se vyšplhala na téměř čtyřicet milionů korun. Bez peněz z evropských fondů, které pokryly zhruba půlku nákladů, by nebylo možné revitalizaci uskutečnit. Celá realizace projektu by měla být dokončena koncem roku. Letošní jaro patří výsadbě nové zeleně.

„Vzhledem k velikosti lesoparku je velmi náročné, nejen finančně, jej udržet v dobrém stavu. Rekonstrukce byla již nutná. Například dětská hřiště by se zanedlouho stala nebezpečnými“, uvedla hlavní důvody k tak rozsáhlé rekonstrukci Blahoňovská.

Její slova potvrzuje i studentka Tereza Dvořáková: „Těšila jsem se hlavně na nové cestičky. Chodím sem často na procházky a obzvlášť na jaře to tu bývalo dost rozbahněné.“ Návštěvníci mohou také spojit příjemnou procházku s kulturním vyžitím. Výhodou je, že byla v blízkosti parku nedávno znovuotevřena architektonická památka Jurkovičova vila.

Klíčová slova: Wilsonův les, Žabovřesky, revitalizace

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.