22.05.2018 16:26


Řidiči jedoucí z Brna do Hradce Králové a Pardubic musí počítat se zdržením

Autor: Nikola Pavlasová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Oprava svitavské kruhové křižovatky za necelých sedm milionů korun potrvá až do konce června. Na kruhovém objezdu se kříží dvě silnice první třídy a kvůli částečné uzavírce se tak ve městě tvoří kolony. Místní doprava je vedena ulicemi Svitav, tranzitní doprava odkloněna ke křižovatce u Koclířova. Město Svitavy zároveň buduje novou kanalizaci a vodovod. Nový kruhový objezd za dvanáct milion korun vybuduje před budovou gymnázia Ředitelství silnic a dálnic Pardubice ve druhé polovině roku.

Okružní křižovatka dostane nový asfaltový povrch i středový prstenec. Foto: Nikola Pavlasová

Svitavy - Rekonstrukce a výstavba kruhových objezdů ve Svitavách komplikují dopravu na hlavním tahu z Brna do Pardubic a Hradce Králové. Velká kruhová křižovatka před budovou Policie ČR, na které se kříží silnice I/34 a I/43, se dočká nového povrchu, předláždění a přespárování středového prstence. Kvůli částečně uzavírce, která potrvá až do konce června, se v týdnu ve městě tvoří kolony. Ve druhé polovině roku vybuduje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Pardubice úplně nový kruhový objezd před místním gymnáziem.

Na rekonstrukci spolupracuje ŘSD Pardubice s městem Svitavy. V době oprav totiž město vybuduje novou kanalizaci a vodovod. „Při této opravě a stavbě dojde k propojení investice. Město vybuduje na ulici T. G. Masaryka novou kanalizaci, vodovod, veřejné osvětlení a přechody pro chodce. ŘSD zajistí pokrytí vozovky novým živičným povrchem v úseku od Finančního úřadu po restauraci Národní dům, opraví velký kruhový objezd před budovou Policie ČR a vybuduje kruhový objezd před gymnáziem,“ uvedl místostarosta Svitav Pavel Čížek. Podle vedoucího provozního úseku Správy Pardubice Jiřího Hostašy je náklad na opravu kruhového objezdu necelých sedm milionů korun.

„Uzavírka bude pravděpodobně trvat do 29. června. V tuto chvíli jsou objízdné trasy vedeny ulicemi města Svitavy,“ sdělil tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Pardubického kraje Ondřej Zeman. Náhradní trasa pro místní dopravu vede ulicemi Průmyslová, Olomoucká, Školní, M. Horákové a ulicí Tyrše a Fügnera. Téměř tří kilometrová objížďka je jednosměrná. Provoz na vlastním kruhovém objezdu ve směrech na Brno, Poličku a Mohelnici je řízen kyvadlově. „Je potřeba počítat s výrazným omezením. Postup prací je uspořádán do jednotlivých etap s ohledem na zachování silničního provozu a s částečnými uzavírkami silnic první třídy,“ řekla tisková mluvčí města Svitavy Lenka Macášková.

Objížďka pro tranzitní přepravu směrem od Hradce Králové vede přes křižovatku u Koclířova. V Lačnově tak řidiči musí pokračovat po silnici I/35 až ke Koclířovu, tam se napojí na silnici I/34, kterou dojedou na okružní křižovatku ve Svitavách. Tato cesta čeká i řidiče jedoucí z Lanškrouna nebo České Třebové. V opačném směru pak vede objížďka pro tranzitní dopravu jedoucí od Brna. Ti se na ni napojí na opravovaném kruhovém objezdu.

Ve druhé etapě ŘSD Pardubice vybuduje nový kruhový objezd před budovou místního gymnázia. „Přestavba křižovatky silnic I/34 a II/366 bude zahájena ve druhé polovině roku 2018. Náklad činí přes dvanáct milionů korun,“ uvedl Hostaša. Veškeré náklady ŘSD Pardubice jsou hrazeny ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Klíčová slova: doprava, svitavy, uzavírka,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.