26.03.2012 22:37


Ruina bývalého kasina u hlavního nádraží se změní v obchodní centrum

Autor: Markéta Mikšíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Více než deset let chátrala budova bývalého kasina u hlavního železničního nádraží v Brně. Po ničivém požáru se stala lukrativní adresa prostorem pro stánkaře, ale také rájem bezdomovců. To se má zanedlouho změnit. Po rekonstrukci vznikne na tomto místě moderní obchodní centrum.

Brno - Rozpadající se budova bývalého kasina v těsné blízkosti hlavního nádraží se již koncem tohoto roku promění v nákupní centrum s restauracemi a supermarketem. Budova chátrala dlouhé roky kvůli sporům o vlastnictví. „Město Brno se po soudním sporu dohodlo s vlastníkem a mohla tak začít rekonstrukce objektu,“ upřesňuje mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Obchodní centrum je soukromou investicí. Budovy a její rekonstrukce se ujala brněnská firma PZ Projekt. „Nynější majitel splnil podmínku města a zachová současný průchod na ulici Josefskou,“ doplňuje Žára.

Návrh budovy nákupního centra architektů Tomáše Dvořáka, Martina Klimeckého a Davida Fišera vzbuzuje také kvůli své mimořádné poloze v centru města mezi obyvateli rozporuplné reakce. Ke stavbě mají výtky i odborníci: „ I přes snahu udržet velikost samotné budovy vhodně k rozměrům okolních staveb, fasáda budovy je svým členěním příliš výrazná a špatně zapadá,“ uvedl brněnský architekt Jiří Bradáč.

Mnozí moderní budovu vítají a těší se na možnosti nákupů v samém centru města. Originální architektonické pojetí na druhou stranu nevyhovuje každému.

 

Brňané odpovídali na otázku, jak se jim líbí návrh budovy nákupního centra na místě bývalého kasina u hlavního nádraží.

Tereza Dvořáková, 21 let, studentka angličtiny a dějepisu na Pedagogické fakultě MU, Brno

Návrh nové budovy se mi příliš nelíbí, mám raději tradičnější architekturu. Na druhou stranu lepší než současný stav, kdy je budova rájem bezdomovců,  je cokoliv.

 

 

 

 

 

 

Radek Chvátal, 52 let, lékař, Brno

Nová budova se mi líbí. Je moderní a originální, žádná šeď. Navíc zapadá vhodně do okolí.

 

 

 

 

 

 

 

Gabriela Hrazdírová, 20 let, studentka žurnalistiky a sociologie na Fakultě sociálních studií MU, Brno

Návrh jsem viděla jen zběžně, ale zdá se mi příliš moderní. Okolní zástavba je historického rázu stejně jako celý střed města. Na druhou stranu současná podoba se mi nelíbí. V budově se scházejí narkomani a rozpadá se.

 

 

 

 

 

 

 

Mária Kotásková, 65 let, důchodkyně, Brno

Návrh se mi zatím příliš nelíbí. Myslím si však, že současný stav je horší. Líbí se mi nápad obchodního střediska v centru. Stánky s levným oblečením se do středu města nehodí.

Klíčová slova: Hlavní nádraží, vyhořelé kasino

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.