30.04.2017 22:14


S protikuřáckým zákonem se vyrovnáme, tvrdí hospodský

Autor: Ondřej Sikora | Kurz: On-line žurnalistika | Kategorie: Trafika

Hospodský David Wolf z Karviné se za poslední rok musel vypořádat s mnoha novinkami. Na konci května vejde v platnost nový protikuřácký zákon, v prosinci byla zavedena elektronická evidence tržeb. Navíc hospoda Podkova, kterou vlastní se svým bratrem Jindřichem, leží v historickém centru. Vyřizování různých povolení je tedy běžnou součástí jeho pracovního života. Chystaný zákaz kouření však vidí pozitivně. „S tím se vyrovnáme, možná nám přinese nějaké hosty-nekuřáky navíc.“

Začíná sezóna

S Davidem Wolfem sedíme v pravé poledne na zahrádce jejich hospody v boční uličce náměstí v Karviné. V tuto dobu právě odchází pár starších hostů. „Za chvíli se restaurace vylidní a odpoledne přijdou mladí,“ říká. V teplejší dny už jim začíná sezóna, otevírá se i venkovní posezení. V zimě funguje pouze vnitřní, hodně zakouřený prostor, takže zákon naplno pocítí až s příchodem zimy. „Chodím sem hlavně kvůli klukům, je tady hodně přátelská atmosféra,“ vypráví jeden ze štamgastů Lukáš. David Wolf je v praxi dvacet let. Před sedmi lety koupili tento podnik se svým bratrem, se kterým se také střídají na směnách po dvou dnech.

Vadí mi příkazy

Protikuřácký zákon uvítá i s ohledem na své zdraví. „Určitě to bude lepší. Občas pociťuji kouř v plicích,“ přibližuje. Se zákazem kouření mohou přijít ale i některá negativa jako nedopalky před hospodou, hluk v nočních hodinách a ocházení bez placení. Obavy má také z toho, že by lidé mohli raději být doma, dát si lahvové pivo a zápálit si. To mu vyvrací pravidelný host Lukáš. „Zákaz kouření bude všude, vždycky rád přijdu a pivo si dám.“ Mnohem více vadí Davidovi Wolfovi v prosinci zavedená elektronická evidence tržeb, která mu přináší pouze větší náklady a více práce. „Proč se zavedla právě v prosinci, když jsou největší tržby, je asi všem jasné,“ neskrývá své názory.

Život je o chutích

David Wolf je sám nekuřák, nabízí však ve své hospdě velké množství kvalitního alkoholu a doutníků. „To je asi jediné, co mi na zákonu vadí, protože u doutníků výhrady nemám, život je o chutích,“ dodává. Pravidelně sleduje novinky, které zákonodárci pro podnikatele připravují, takže mu neunikla ani tvorba protikuřáckého zákona. Je si vědom možných postihů za nedodržování nařízení, například za nalévání řidičům. Práci dělá poctivě a doufá, že se všem problémům vyhne. Zatím neuvažuje, že by změnil zaměstnání. „Možná za těch dvacet let už ani nic jiného neumím, ale do důchodu tady nebudu,“ uzavírá hospodský.

Další články ohledně kouření sledujte zde, nebo v příspěvcích na našich stránkách https://www.facebook.com/projektTrafika/

Klíčová slova: Trafika, protikuřácký zákon, hospodský

Fotogalerie

  • document.pdf
    Popis: Mapka kuřáckých a nekuřáckých zařízení v Karviné
    Autor: Ondřej Sikora

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.