13.03.2011 14:43


S-zone @ Drogy ve filmu

Autor: Dominika Řebíková | Kurz: Rádio Stisk | Kategorie: Pořady

Je tu pondělí a s ním opět další díl radiové show S-zone, která Vám přináší pohled do zákulisí filmové hudby. Tentokrát se společně s moderátory vydáte po stopách slavných i méně slavných drogových filmů. Během vysílání uslyšíte melodie z filmů TRAINSPOTTING, REQUIEM ZA SEN a PERNÍKOVÁ VĚŽ.

Drogy se ve světě filmu objevují velmi často, bez ohledu na to zda se jedná o sci-fi, drama nebo komedii. Důvody, proč si režiséři vybírají právě drogy jako svůj ústřední motiv jsou zřejmé nejenom, že drogy jsou cosi co je "zakázané" a "nepřístupné" pro člověka ale dávají i dostatek prostoru pro tvůrčí fantazii při zobrazování stavu vědomí. Nejinak tomu je i ve filmech Trainspotting, Requiem za sen a Perníková věž.

Pondělní díl nespojují jenom jména: Danny Boyle, Darren Aronofsky a Milan Šteindler jako režiséři filmů, ale i Capitol Records, Clint Mansell a Martin Němec, pod jejižch taktovkami vznikala hudba. Capitol Records si pro práci na OST k Trainspottingu přizval například alternativního Davida Bowieho nebo elektronickou formaci Underworld, která díky tomuto filmu prorazila se singlem Born Slippy. Clint Mansell oproti Capitol Records vsadil na americké smyčcové kvarteto Kronos Quartet, které se poté objevilo i v dalším Anorofského filmu Fontána. Jediný zástupce domácí filmové scény Martin Němec, který stojí za hudebním projektem Precedens, si zvolil taneční hudbu, která buďme upřímní je na kvalitnější úrovni než film samotný

“Píchali bysme si i vitamín C, kdyby byl zakázanej.” Mark Renton-Trainspotting


Sečteno a podtrženo pondělní díl S-zone s podtitulem Drogy ve filmu bude jakým si mixem alternativní, klasické a taneční hudby. Takže nezapomeňte 14.3.2011 od 20:00 hod S-zone na Radiu-R (www.radior.cz).


Více info:
www.radior.cz
http://sps-fekt.cz/S-zone/drogy_ve_filmu

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.