01.12.2019 22:37

Slavia vyhrála tři body a stále dominuje lize

Autor: Jessica Kapetanović | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Fotbalisté Slavie tuto neděli porazili Karvinou 2:0. V osmnáctém kole první ligy získali tři body a přiblížili se získání titulu. Po prvním poločase bez gólu dostali fanoušci Slávie šanci sledovat dva góly přímo před kotlem.

Zápas SK Slavia Praha - MFK Karviná, Autor: Jessica Kapetanović

Praha – Fotbalový zápas Slavie proti Karviné tuto neděli skončil 2:0. Po prvních pětačtyřiceti minutách bez skóre Slavia ukázala fanouškům to, proč přišli. V druhém poločase se volným kopem a penaltou zasloužili o výhru. Přesto nebyli hráči se svým výkonem zcela spokojení. „Mrzí mě, že v takovém zápase, ve kterém jsme měli ohromnou převahu, jsme se prosadili jenom ze standardní situace a penalty,“ vyjádřil se trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

V třiatřicáté minutě Karviná dostala obrovskou šanci zaskórovat z volného kopu. Hráč Karviné Marek Janecka ale minul branku. I přes snahu Karviné zaskórovat se Slavie z větší části prvního poločasu držela na jejich území. Brankář Karviné Martin Pastornický ubránil celkem jedenáct útoků.

V druhé části zápasu v třiašedesáté minutě Ladislav Takacs skóroval hlavičkou z volného kopu a poslal do vedení Slavii 1:0. Jednalo se o jeho premiérovou střelu. „Premiérová trefa, a ještě takhle před kotlem. To bylo skvělé,“ řekl Takacs.

V sedmdesáté minutě záložník Slavie Josef Hušbauer vystřelil do levého rohu za branku. Oslavy fanoušků však po třech minutách překazila kontrola video asistenta (VAR). Ta stanovila gól jako neplatný. Po tečování míče rukou hráče Karviné Milana Rundiće dostala Slavia šanci na penaltu. Opakovanou penaltou dosáhnul skóre 2:0 Milan Škoda ve třetí minutě prodloužení.

„Myslím si, že Slavie na začátku postrádala sebevědomí, aby své šance před brankou opravdu využila. Karviná ukázala dobrou obranu a pro Slavii byla na začátku asi trochu oříškem. Každopádně v druhé polovině zápasu ukázala Slavie svojí dominanci. Počítal jsem s jejich výhrou,“ vyjádřil se anglický návštěvník zápasu Jayson Porter.

Klíčová slova: Fotbal, zápas, Slavia Praha, MFK Karviná, první liga