27.02.2015 23:00


Slavní čeští slameři ve čtvrtek bavili obyvatele Brna

Autor: Štěpánková Natálie | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Známí slameři z celé České republiky vystoupili ve čtvrtek večer v brněnském Café Atlas na otevřené exhibici slam poetry. Na vystoupení sedmi zkušených slamerů se přišlo podívat přes sto lidí, z nichž se kdokoliv mohl přihlásit a stát se osmým účastníkem exhibice.

Vystoupení Ondřeje HrabalaBrno – Slam poetry je básnický přednes, který nemá jasná pravidla. Publikum v brněnském Café Atlas tak včera vidělo různá vystoupení, ve kterých se mísila poetika, improvizace, rýmování i prvky stand-up comedy. Cílem bylo nejen pobavit diváky a získat si jejich přízeň, ale také je do vystoupení zapojit.

Pořadatelé v publiku náhodně rozdali soubory karet s bodovým hodnocením od nuly do desítky. „Budu hodnotit podle toho, jak bude vystoupení zvládnuto improvizačně a herecky. Taky se mi líbí, když je slamer zábavný a interaguje s publikem,“ řekla divačka Štěpánka Weikertová, která dostala hodnotící karty mezi prvními.

Na exhibici vystoupilo sedm zkušených slamerů včetně mistra České republiky Anatola Svahilce. Jako osmý vystupující byl povolán dobrovolník z publika. Přihlásil se Honza Mayer, který byl nakonec diváky ohodnocen třetím místem. Druhý skončil Anatol Svahilec a první místo získal Ondřej Hrabal, který zároveň slíbil, že vystoupí i na dalších brněnských akcích.

Celá exhibice se konala na chodbě kavárny Atlas, kde bylo postaveno pódium. „Původně jsme vystoupení chtěli dělat přímo v kavárně, ale protože se přihlásilo hodně lidí na facebookovou stránku události, museli jsme to posunout,“ vysvětlil jeden z pořadatelů Matěj Málek. Diváci mohli při vystoupení stát, nebo sedět na zemi, podle dalšího pořadatele Jana Perly totiž židle na slam poetry nepatří, protože by narušovaly atmosféru. Ta byla po celou dobu uvolněná a diváci se viditelně bavili. „Na slam poetry chodím rád. Exhibice má tu výhodu, že na rozdíl od regionálních kol tady není nikdo vyloženě slabý,“ řekl divák Adam Vřeský a dodal, že jediné co mu vadí, je neobjektivnost některých hodnotících.

Podobné exhibice se pořádají po celé republice. V Brně, kde se pravidelně koná mistrovství ve slam poetry, však zatím svou tradici nemají. „Určitě budeme pokračovat, momentálně domlouváme další termíny,“ přislíbil Matěj Málek. Podle Jana Perly by další vystoupení mělo být za dva až tři měsíce.

Klíčová slova: slam poetry, Brno, vystoupení

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.