26.05.2019 23:34


Smažení červi a šnečí bagetky, závitky či chilli. Návštěvníci Extreme food festivalu okusili exotickou kuchyni

Autor: Dalibor Máslo | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Hmyzí pokrmy z červů a cvrčků, chody z krokodýlů a hadů či extrémně pálivé chilli papričky. Nejen to ochutnali účastníci letošního Extreme food festivalu, který pořadatelé poprvé připravili na stadionu Za Lužánkami. Kromě gastronomie přiblížili zájemcům i méně známé sporty jako je lakros a slackline, případně nabídli cestovatelské přednášky z exotických zemí. Během dne se taktéž zapsali do knihy rekordů, a to počtem lidí pojídajících červy na jednom místě.

Festival na starém fotbalovém stadionu Za Lužánkami

Brno - Letošní Extreme food festival umístili organizátoři do starého stadionu Za Lužánkami. Po předchozích ročnících v lužáneckém parku tím získali větší prostor pro stánky a aktivity a také mohli přivítat o dost větší počet návštěvníků. Těch podle odhadů pořadatelů dorazilo tuto sobotu víc než tisíc. „Celou akci jsme museli o dost zvětšit, což bylo poměrně nákladné. Na druhou stranu tu ale lidé nejsou tolik namačkaní, působí to tu volněji,“ komentoval hlavní pořadatel Pavel Pichler. Vedle stánků s jídlem připravili i sportovní zónu a stan pro cestovatelské přednášky.

Štíři na víně, červi a cvrčci coby jedno z hlavních lákadel festivalu

Hlavním lákadlem festivalu byla podle očekávání hmyzí kuchyně. Ta sem přivábila nejen znalé návštěvníky a cestovatele, ale taktéž dosud nezkušené odvážlivce. Vedle klasických červů a brouků servírovali pořadatelé hostům také štíry připravené na víně. Podle návštěvníků jde hlavně o zážitkovou gastronomii, kterou si zkrátka chtějí alespoň jednou za život vyzkoušet. „Doma si tyhle věci neděláme, takže rádi využijeme příležitost,“ uvedl jeden z účastníku Pavel Křupka.

Hmyzí kuchyně nejen u nás získává na čím dál tím větší popularitě.

Podle kuchařů a odborníků se u nás hmyzí kuchyni daří čím dál tím více, což taktéž podporuje nová legislativa, která od roku 2018 potraviny z hmyzu povoluje. Běžné pokrmy však podle nich do budoucna spíše nahradit nemůže. „Hmyz se dá použít jako surovina, přísada, typicky například při tvorbě hmyzí moučky. V tomhle ohledu sice je potravinou budoucnosti, ale úplně stejně lze brát i kukuřici, která je taky téměř ve všem,“ vysvětlil popularizátor hmyzí kuchyně Milan Václavík.

Účastníci festivalu vytvořili český rekord v počtu lidí pojídajících červy na jednom místě.

Kolem druhé hodiny začal zápis do České knihy rekordů. Ten spočíval v co největším počtu lidí, kteří na jednom místě sní připraveného červa. Účastníci utvořili zástup a za přítomnosti Miroslava Marka z agentury Dobrý den Pelhřimov, která na rekordy v Česku dohlíží, jeden za druhým červy snědli. Rekordu se nakonec dohromady zúčastnilo kolem 500 lidí.

Vedle hmyzu připravovali kuchaři i žáby, hady či krokodýla.

Kuchaři nicméně nepracovali pouze s hmyzem. Za největší specialitu považují organizátoři exotické maso, ke kterému se lidé obvykle příliš nedostanou. Ve stáncích tak konkrétně nabízeli steaky z krokodýla a hada nebo také žabí stehýnka s bylinkovou omáčkou. Právě tyto pokrmy se vyprodaly nejrychleji. Pořadatelé to vysvětlují velkým zájmem účastníků i nízkou dostupností těchto surovin.

Pokud si někdo netroufal na hmyz či nezvyklá zvířata, mohl místo toho vyzkoušet exotické ovoce.

Kromě pokrmů živočišného původu bývá na festivalu velký zájem i o vegetariánská jídla, typicky například v podobě exotického ovoce. Tamarilo a maracuja, případně liči nebo svým typickým zápachem nechvalně známý durian. Prodejci ve stánku každému zájemci vysvětlili, co že to vlastně bude jíst a jakým a způsobem by měl dané ovoce správně konzumovat, aby se vyhnul jeho nejedlým částem.

Na festivalu extrémního jídla nemohly chybět ani extrémně pálivé chilli papričky.

Pojem extrémní kuchyně prosazovali stánkaři na festivalu různými způsoby. Pokud se účastníci necítili na degustace hmyzu či exotických pokrmů, zvolili leckdy pokrmy jim bližší, například v podobě chilli papriček. Těch hostitelé nachystali několik druhů, od těch slabších až po ty extrémně pálivé. Nejednoho návštěvníka jejich síla skutečně zaskočila.

Nejodvážnější účastníci poměřili své síly ve třech soutěžích jedlíků.

Součástí akce byly i tři soutěže jedlíků, kteří se utkali v pojídání extrémních pokrmů. V poledne bojovali při jezení surströmmingu, směsi zkvašených sleďů původem ze Švédska. O dvě hodiny později soutěžili pitím půllitrů chilli piva a na závěr jim kulináři připravili celé degustační menu obsahující jak pálivé jednohubky, tak i hmyzí přísady.

Své pokrmy předvedli i zástupci zahraničních kuchyní, především z Asie, Afriky či jižní Evropy.

Na festivalu se pravidelně představují i kuchaři ze zahraničí, především z jižní Evropy či Asie. I letos zde své stánky otevřeli kuchaři z Vietnamu, Thajska, Španělska, ale také z afrických zemí. Mezi jejich nejprodávanější pokrmy patřily zeleninové a krevetové závitky, smažené koblížky a originální nápoje.

Kromě jídla nabídli pořadatelé i zónu sportu, zde například v podobě slackline akrobacie.

Aby dostatečně vyplnili prostor stadionu, nachystali organizátoři vedle stánků s exotickými pokrmy rozličné aktivity a vystoupení. Zájemci si mohli zahrát lakros s brněnským týmem, vyzkoušet si extrémní otužování v bazénu s ledem nebo otestovat své dovednosti na takzvaných skákacích botách. V průběhu celého dne pak předváděli své vystoupení akrobati na laně slackline, kteří skákali salta, otočky a další triky.

Klíčová slova: Extreme food festival, hmyz, jídlo, festival, exotika

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.