04.11.2015 14:58


Spolek Munie podpořil výstavu tvořivých studentů

Autor: Nikol Sikorová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Obrazy a fotografie nadaných studentů si mohou prohlédnout návštěvníci kavárny Savoy na Jakubském náměstí v Brně. Výstava uměleckých děl je součástí akce s názvem Dny MUzy, kterou pořádá Masarykova studentské unie, Munie. Díla budou v kavárně vystavena do 8. listopadu a zájemci mohou svým hlasem zvolit nejlepší výtvor. 

Dny MUzy, Foto: Nikola Sikorová

Brno – Návštěvníky brněnské kavárny Savoy čeká umělecké zpestření. V jejich prostorách najdou od úterý 3. listopadu rozmístěné fotografie a obrazy, které vytvořili studenti Masarykovy univerzity. Projekt Dny MUzy, pod jehož záštitou se výstava uskutečnila, má za cíl povzbudit mladé talenty. „Snažíme se podpořit tvořivost a nadání studentů Masarykovy univerzity,“ uvedla vedoucí projektové sekce Masarykovy studentské unie Emma Grajcarová.  

Součástí Dnů MUzy bylo i slavnostní zahájení výstavy v Savoy Coffee, kde vystoupila zlínská kapela Claustrophobic Monkeys a hudebně talentovaní studenti. „Výstava je skvělý nápad a příležitost pro všechny, kteří chtějí ukázat, že něco umí,“ řekla saxofonistka Kateřina Rešlová.

Zvítězí nejlepší

Návštěvnící vybírají nejzajímavější umělecké dílo. Celý týden probíhá soutěž o nejkrásnější z vystavených obrazů a fotografií. Svůj hlas může dát kdokoliv jednomu z výtvorů. Na papírek napíše soutěžní číslo díla a vhodí jej do hlasovací krabice.

„Vládne tady příjemná atmosféra. Je na co koukat, protože obrazy jsou zajímavé. Nejvíce mě zaujaly portréty. Líbí se mi, když se umělec snaží něco zachytit ve tváři,“ sdělila návštěvnice Kateřina Keprtová.

Dny MUzy navazují na dubnový projekt se stejným názvem. „Na jaře se každý den konalo něco jiného. Jeden den to byla vernisáž, druhý koncert, třetí autorské čtení a divadlo. Teď v listopadu jsme výstavu protáhli na celý týden a koncert se uskutečnil při oficiálním zahájení,“ doplnila Grajcarová.

Klíčová slova: Dny MUzy, Savoy Coffee, Munie, umělecké dílo, obrazy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.