19.10.2018 20:48


Staronový most v Židenicích se dočká oprav

Autor: Ondřej Mazoch | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Rekonstrukce Zábrdovického mostu a další opravy ovlivní dopravu v Židenicích na déle než rok. Uzavírka mostu začne v sobotu, výluka MHD potom v pondělí dvaadvacátého října. Dopravu částečně ulehčí objízdné trasy, které povedou například nově opravenou ulicí Valchařská. Stavba, které se ujme sdružení firem Společnost Zábrdovická, přitom bude stát bezmála dvě stě milionů. 

Zábrdovický most přes Svitavu

Brno - Mimo přestavbu mostu dojde také na kanalizaci, vodovodní potrubí nebo na dvě nové zastávky. Ačkoli bude doprava na místě omezena, chodcům zůstane most otevřen. „Nová lávka bude k dispozici ve chvíli, kdy už most nebude možno používat. Ta se bude zároveň nacházet v bezprostřední blízkosti staveniště,“ řekla za magistrát Zuzana Šrámková.  

Podle náměstka primátora Richarda Mrázka bude stavba trvat kratší dobu, než bylo původně v plánu. „Bude to náročné, ale podle původních údajů od projektantů měla rekonstrukce trvat 24 měsíců, a nakonec to bude o devět měsíců méně. Je to investice, kterou je nutné udělat a až bude hotova, bude obyvatelům k užitku,“ uvedl. Oprava samotného mostu je plánována přibližně na šest měsíců, přičemž zahájení prací město odhaduje na duben příštího roku.

Uzavírky ulic jsou podle generálního ředitele Dopravního podniku města Brna vhodnou situací k dalším úpravám. Situaci využijeme ke kompletní opravě tratě, vybudování bezbariérové zastávky u Vojenské nemocnice a rozšíření kolejí tak, aby se mohly tramvaje v ulici lépe vyhýbat,“ říká Miloš Havránek. Bližší informace o výlukách MHD jsou k dispozici na webu dopravního podniku, dopravní omezení a aktuality o stavbě potom na www.kopemezabrno.cz.

Klíčová slova: Brno, Doprava, Rekonstrukce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.