15.11.2011 13:28


Stefano Ferrian v Brně!

Autor: Aneta Bednářová | Kurz: Rádio Stisk | Kategorie: Pořady

Speciální koncerty vám přináší tým pořadu AVAntýry!

 

 

AVA presents:

Electroacoustic/free jazz solo performances & collective improvisation session featuring:

Stefano Ferrian (IT, Psychofagist, de-NOIZE) / saxophone
blu (BRA) & guest / prepared acoustic guitar, laptop, violin, flute & objects
&
Spectral Index (CZ) / experimental electronica

http://ava.chernobyl.eu
http://facebook.com/avantyry

19/11/11, 20.00 @ Boro, Brno
entry: 100,-

STEFANO FERRIAN (IT)
http://stefanoferrian.wordpress.com
http://myspace.com/denoizeproject
http://myspace.com/psychofagist
http://psychofagist.com

Stefano Ferrian je činorodý italský hudebník, skladatel a improvizátor, který při své tvorbě neustále hledá nové horizonty. Jako kytarista italské jazz/math/grindové kapely PSYCHOFAGIST, kteří letos obrátili vzhůru nohama brněnské Vegalite, pomáhá bořit hranice mezi extrémní hudbou a avantgardou. Konceptuální projekt DE-NOIZE pak svou hravou nespoutaností může připomínat tvorbu Mika Pattona nebo Johna Zorna. Mezi jeho další projekty patří The Radiata 5tet, Nerve4tet, Name Of The Game, Ferrian / Quinteros / Pissavini Trio, Razoj nebo Udus.


Jako sólový muzikant pak brázdí Evropu se svým saxofonem a improvizuje s mnoha významnými jmény na poli jazzu, současné vážné hudby a experimentální hudby obecně. Při svých koncertních a studiových seancích spolupracoval s hudebníky jako Sabir Mateen, Damo Suzuki, Luca T Mai [ZU], David Tiso (ex-Ephel Duath, Manuscripts Don't Burn), Xabier Iriondo, Damo Suzuki, Gianni Mimmo, Cristiano Calcagnile, Clayton Thomas, Luca Pissavini, Wendelin Buechler, Liz Allbee, Ezramo, Dominik Gawara, Ivan Pilat, Stefano Giust, Patrizia Oliva, Mika Rintala, Leo Svensson, Finn Loxbo, Begard Lauvdal, Adrian Myhr, Carlo Tarif, Sandro Marinoni, Stefano Roncarolo a řadou dalších.

Stefanovu sólovou tvorbu vydanou na labelu Clinical Archives včetně čerstvé nahrávky Convergence najdete ke stažení zdarma na jeho webu: http://stefanoferrian.wordpress.com/discography/.

Stefano Ferrian své ságo doveze 19. listopadu do brněnského klubu Boro, které bude jednou ze zastávek jeho evropského miniaturné. Stefovo sólo vystoupení bude následovat improvizační seance, v níž si zahraje s brněnským rezidentem brazilského původu Bluem a dalším hostem. Očekávat se dá úplně všechno. Koncert pořádá AVA.

BLU (BR)
http://soundcloud.com/nomade-label
http://soundcloud.com/blusound
http://vimeo.com/user2005965

Blu je Brazilec, který v současné době působí v Brně. Při kooperacích s různými vystupujícími propojuje field recording, konceptuální kompozice a hlavně schopnost vnímavé improvizace. Multiinstrumentalista, který tvar zvuku ohýbá v závislosti na prostoru, kde vystupuje, interpretech, s nimiž hraje, a nástrojích, které zrovna využívá – cokoliv od preparovaných objektů včetně kytary, perkusí, flétny, houslí, baskytary nebo laptopu. Minulý rok vystupoval s kolektivem Nós collective, multimediálním improvizačním projektem, který propojuje tanec, hudbu, vizuální umění, site specific a městské zásahy.

SPECTRAL INDEX (CZ)
http://soundcloud.com/spectral_index
http://www.myspace.com/neurochirurgy

Elektronika, která se kroutí pod rukama, plná neurčitých odkazů. Silný eklekticismus charakterizuje také tvorbu brněnského producenta Marka Salamona. Při vytváření abstraktních zvukových struktur čerpá z IDM, glitche, ambientu, noisu, ale také současné vážné hudby a jazzu. Svědci jeho živých vystoupení často hovoří o určité formě náboženského osvícení: údajně se při nich až podezřele často zjevuje Ježíš.

event@Facebook: http://www.facebook.com/event.php?eid=142902875809427

Klíčová slova: Radio R, AVA, koncert, Stafano Ferrian

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.