19.04.2019 17:03


Stovky běžců se na podporu nevidomých proběhly nočními Lužánkami

Autor: Vojtěch Kousal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nekončící procesí běžců svítících si na cestu čelovkami. Takový pohled se naskytl všem, kdo ve středu večer procházeli kolem Lužánek. Téměř 1 900 lidí se rozhodlo zúčastnit charitativního Nočního běhu pro Světlušku, do kterého se zapojilo i několik nevidomých s trasery. Výtěžek z akce půjde na podporu lidí se zrakovým postižením.

Noční běh pro Světlušku, Brno (zdroj: Vojtěch Kousal)

Brno –  Noční běh pro Světlušku, který se v Brně konal popáté, odstartoval v devět hodin večer. „Z letošních běhů máme velkou radost. Ve všech městech, kde se zatím zatím běh konal, máme rekordní účast. Konkrétně v Brně jsme měli téměř davatenáct set účastníků, což je skoro o osm set víc než loni,” uvedla mluvčí Světlušky Karolína Žampachová.

Nebývale vysoký byl také výtěžek, který se letos podařilo nasbírat. Jak uvedla Žampachová, vybralo se zhruba milion sto tisíc korun, což je oproti loňsku víc než dvojnásobek.

Běh si užili i účastníci. „Hrozně jsem si to užil, protože tam byla spousta lidí, kteří vytvořili krásnou atmosféru. Terén nebyl příliš náročný, ale běželo nás opravdu hodně, a tak jsme museli často zpomalovat, abychom se nesrazili,” popsal své dojmy jeden z nevidomých běžců Alibek Tokabayev.

Okruh vedoucí Lužánkami měřil dva a půl kilometru. Každý si mohl vybrat, jestli ho poběží jednou, nebo dvakrát. Letos se podobné běhy uskutečnily také v Plzni a Praze. V příštích týdnech se poběží v Olomouci a Jihlavě.

Světluška je projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, funguje od roku 2003. Jeho snahou je pomáhat dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením. Těm přispívá na nákup speciálních pomůcek, výcvik vodících psů nebo splnění uměleckých či sportovních snů. Kromě nočních běhů pořádá také kavárnu POTMĚ nebo koncert Světlo pro Světlušku.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.