14.03.2019 23:22


Strojírenské firmy hledaly budoucí zaměstnance mezi studenty

Autor: Anna Viktorinová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Možnost seznámit se s potenciálními zaměstnavateli a zjistit více o nabízených pozicích měli studenti Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického (VUT) v Brně ve čtvrtek 14. března. Jedenadvacátého ročníku akce Den firem se zúčastnil rekordní počet společností napříč celým strojírenským spektrem a více než tisíc studentů.

Den firem na FSI VUT. Autor: Anna Viktorinová

Brno – Studenti technických oborů měli ve čtvrtek již po jednadvacáté možnost dozvědět se bližší informace o možnostech práce v nejrůznějších odvětvích na veletrhu Den firem. Akce se konala v areálu Fakulty strojního inženýrství VUT a v letošním roce na ní vystavovalo 63 firem. „Vystavovatelé nabízí hlavní pracovní poměry, ale také brigády, praxe a možnosti realizace praktické diplomové práce. Studenti tak mají šanci získat reálný kontakt se světem strojírenství už v průběhu studia,“ vysvětlila organizátorka akce Radka Šťávová.

Podle odhadů se letošního ročníku zúčastnilo přes dvanáct set studentů. Nejvíce je zajímá možnost stáže, praxe a letní brigády. „Určitě jsem spokojený s účastí firem, je jich tu hodně a jsou z různých oborů. Já konkrétně jsem se díval na automatizaci, roboty, jednoúčelové stroje, elektromotory a jejich řízení,“ řekl student strojního inženýrství Tomáš Lorenc.

Veletrh navštívili kromě absolventů i studenti nižších ročníků, aby zjistili, jestli je pro ně daný podobor strojírenství zajímavý a jestli by se mu chtěli do budoucna věnovat. „Akce je to podle mě super, i když možná na příliš malé ploše a hodně lidí se tu pak mačká. Přístup ke studentům je ale vždy vstřícný a dostala jsem odpovědi víceméně na všechny dotazy,“ sdělila studentka Anežka Svobodová.

Většina firem na akci vystavuje pět a více let za sebou, každým rokem ale přibývají i noví vystavovatelé. „Máme připravený dotazník, kam studenti vyplňují, o co by měli v naší firmě zájem. Na základě toho je potom kontaktujeme. Spousta z nich pak u nás opravdu dělá stáž, brigádu, případně získá pracovní poměr. Pro nás je to určitě přínosné,“ popsala personalistka firmy Mubea Danica Bauerová. Se studenty v budoucnu spolupracuje většina vystavovatelů. „Budou to spíš jednotky studentů, ale i tak je to pro nás zajímavé,“ přiblížil personalista firmy Automotive Lighting Tomáš Morkus.

Den firem má na Fakultě strojního inženýrství dlouholetou tradici. Poprvé se konal v roce 1999. Tehdy se jich na něm prezentovalo devět. Od té doby se jejich počet znásobil sedmkrát.

Klíčová slova: Den firem, strojírenství, VUT, studenti, Fakulta strojního inženýrství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.