09.03.2018 20:21


Studenti zahájili vzdělávací konferenci. Věřte, že pravda vítězí, vzkázal jim Marek Hilšer

Autor: Michaela Dvořáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Středoškolští a vysokoškolští studenti dnes zahájili konferenci Pražského studentského summitu. V nadcházejících dnech budou již po třiadvacáté simulovat fungování mezinárodních organizací. Poselství jim předaly osobnosti nejen z diplomacie, ale i politiky, médií, armády či akademické sféry.

Autor: Michaela Dvořáková

Praha – Konference studentů středních a vysokých škol zaměřená na diplomacii a mezinárodní vztahy začala dnes v Praze. Účastníci během ní budou během víkendu simulovat fungování mezinárodních organizací OSN, NATO a Evropské unie. Hosté, kteří přišli třiadvacátý ročník projektu podpořit, upozorňovali na problematické směřování současné společnosti. Zdůrazňovali především význam slušnosti a nutnost aktivního zapojení se mladých lidí do věcí veřejných.

„Demokracie, její přitažlivost a prosazování deklinuje v posledních letech. Ta doba je těžká,“ uvedl Šimon Pánek, zakladatel neziskové organizace Člověk v tísni. Marek Hilšer na studenty apeloval, aby se nevzdávali a nepodléhali jednoduchým cestám. „Nepřestávejte věřit tomu, co je napsáno na naší prezidentské standartě i přesto, že to našemu současnému prezidentovi nikdy nedošlo. Pravda vítězí,“ zmínil směrem k Miloši Zemanovi. K odvaze studenty vyzval i Pánek. Podle předsedkyně Akademie věd Evy Zažímalové pak potřebuje společnost především více slušných lidí.

Pražský studentský summit pořádá každoročně Asociace pro mezinárodní otázky. Letos se jej účastní zhruba 400 studentů středních i vysokých škol. Ti v různých mezinárodních organizacích vystupují jako diplomaté a reprezentují zájmy zvolených států. „Přidanou hodnotu vidím právě v těch lidech,“ uvažuje například student Masarykovy univerzity Lukáš Lepič. „Ti lidé chtějí dělat něco navíc, mají koníčky navíc. To mě hrozně motivuje,“ uzavírá své důvody, proč se do projektu opakovaně přihlásil. Eva Prudilová, hlavní organizátorka letošního ročníku, vidí situaci obdobně. „Jsem přesvědčená, že v sále sedí lidé, kteří v budoucnu změní svět,“ prohlásila k mladým lidem.

Klíčová slova: Pražský studentský summit, vzdělání, Marek Hilšer, diplomacie

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.