21.03.2015 10:52


Světová premiéra muzikálu Johnny Blue bude v Brně

Autor: Lubomír Dohnal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Ralph Siegel, autor více než dvaceti písní, které se dostaly do hudební soutěže Eurovize, oslovil režiséra Stanislava Mošu, aby jeho písně spojil do původního libreta a vytvořil tak nový muzikálový titul — Johnny Blue. 

Audio

    Stanislav Moša pojednává o Johnny Blue.
         
    Autor: Lubomír Dohnal

Brno – Světová premiéra Johnny Blue, muzikálu inspirovaného faustovským tématem, se odehraje v Brně v sobotu 28. března na Hudební scéně Městského divadla Brno. „Téma slepého hrdiny, který v okamžiku, kdy získává dar vidění, ztrácí schopnost vidět to podstatné, rozvíjíme v muzikálu, který má koncertní podobu,“ říká režisér a překladatel Stanislav Moša.Johnny Blue zaprodává svou duši Sataně. Zdroj: Městské divadlo Brno

Ďábel v podobě ženy Satany svede slepého pouličního zpěváka a muzikanta Johnnyho Blue. "Role to není pro každého. Dotyčný musí hrát výborně na kytaru a harmoniku. Proto jsme zvolili Dušana Vitázka," vysvětluje Moša. V povrchním světě plném přetvářky a zášti Johnny pomalu ztrácí svou původní tvář, vzdaluje se své milé Marii a čím větší je jeho sláva, tím osamělejším se stává.

Příběh Fausta, hlavního protagonisty německé klasické legendy zpracované již mnohokrát, vypráví Moša současným jazykem. „Nestává se často, že by se v Brně odehrávala světová premiéra, natožpak mého oblíbeného žánru,“ řiká zájemkyně o premiéru Jana Dobranská na vi, co jí k dílu nejvíce přitahuje. Moša si od Siegla vybral téměř tři desítky písní, které pomáhají vytvořit nápaditý příběh, na jevišti vykreslen jedinečnou scénou Petra Hlouška. Ta umožní promítání projekce na čtyři stěny boxu a divák tak uvidí veškerá prostředí ve velkém detailu a kvalitě. „Na kostýmech jsme si dali opravdu záležet. Jsou plné fantazie a jistého typu futurismu z různých krajů,“ říká kostymérka Andrea Kučerová.

Jak uvedl Stanislav Moša, Ralph Siegel bude od pondělí v Brně.  Zájemcům a fanouškům se tak naskytně příležitost se s ním osobně potkat. Siegel byl na přelomu osmdesátých let i producentem Karla Gotta, pro kterého složil řadu písní. Letos 30. září oslaví významné jubileum sedmdesáti let.

Klíčová slova: muzikál, Brno, Ralph Siegel, Stanislav Moša, premiéra

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.