25.11.2019 21:04


Taneční kapela Skyline vystoupí na Flédě

Autor: Kateřina Hladíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na brněnském koncertu taneční kapela představí skladby z nového desky, kterou vydají v roce 2020. Album bude odkzovat na elektronickou hudbu devadesátých let. 

Autor: Kateřina Hladíková

Kapela Skyline vystoupí v Brně

Brno – Brněnské publikum může znovu po roce vidět kapelu Skyline naživo. Ta vystoupí 4. prosince v klubu Fléda. Na koncertě zahrají i několik nových skladeb z připravovaného alba. „Kromě dvou už vydaných věcí (Till The Morning Comes a Move On) zahrajeme minimálně jednu úplně novou věc,“ slibuje zakladatel a bubeník kapely Radek Bureš.

Fanoušci si mohou vstupenky zakoupit v předprodeji za 244 korun. Z ceny každé vstupenky kapela daruje deset korun neziskové organizaci Ratolest Brno. „Kapela u nás vystupuje pravidelně, alespoň jednou ročně. Naposledy tu vystupovala vloni v říjnu,“ říká mluvčí Flédy Martin Brzobohatý. 

Na vystoupení se chystá i Martin Šumbera, který kapelu poslouchá druhým rokem. „Na koncert se moc těším. Kapelu a jejich písně jsem si hodně oblíbil, hlavně jako formu nabuzení,“ uvádí Šumbera. Na koncert Skyline půjde již po třetí. 

Nové album chce kapela vydat do první poloviny roku 2020. Na desce odkazují na zlatou éru elektronické hudby v devadesátých letech, která kapelu formovala. „Na konkrétní popis je ještě čas, ale vypadá to, že deska bude hodně elektronická. Ještě víc než naše předchozí nahrávky,“ popisuje Bureš.

Kapela Skyline vznikla v roce 1997. Zaměřují se na elektrickou taneční hudbu. Vyznačují se především svými jedinečnými živými vystoupeními, za které kapela získala řadu ocenění jako Dance Awards, Acropolis Live Music Awards či Cenu Očka. 

Do konce roku Skyline vystoupí ještě pětkrát, mimo Brna i v Pardubicích, ve Frýdku Mýstku, Čáslavy a Praze. „Letos jsme hráli míň právě proto, že jsme pracovali na desce, takže každý koncert bude pro nás svátek,“ říká producent kapely Hoffy_M.

 

Koncert kapely Skyline

Kdy: 4. prosince 2019

Kde: Fléda Club Brno

Vstup: 244 korun

Online internetový deník Stisk ve spolupráci s kapelou Skyline vyhlásí soutěž o vstupenky na brněnský koncert. Soutěž zveřejníme tento čtvrtek.

Text je součástí mediální spolupráce mezi redakcí Stisku a kapely Skyline.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.