08.10.2010 15:59


TEDx bořil v Brně hranice oborů

Autor: Tereza Hašková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brno - Účastníci konference TEDx vyslechli přednášky o tak rozličných oborech, jako je nanotechnologie, tradiční způsob přípravy jídel, pomoc drogově závislým anebo design pro internetová média.

Konference TEDx Brno nabídla ve čtvrtek zájemcům různorodý program přednášek a také příležitost obohatit se diskuzí s ostatními návštěvníky zajímajícími se o vědu, design, podnikání či umění. Devět krátkých přednášek si vyslechla více než stovka účastníků různých kreativních profesí. „Lidé zde mě inspirují, obdivuji, že jsou velmi angažovaní,“ popsal své dojmy grafik Petr Gremlica.


Přednášky se konaly v sále Uměleckoprůmyslového muzea Moravské galerie a neformální seznamování účastníků se uskutečnilo hlavně v atriu muzea. Konference byla rozdělena do dvou bloků, které volně spojovaly rozličná témata. „Snažil jsem se ve své přednášce o nanotechnologiích vtipně podat svět vědy a techniky,“ uvedl profesor aplikované fyziky Pavel Tománek.


Nápad uspořádat v Brně konferenci typu TED je dílem Vlastimila Veselého. „TEDx se konal v mnoha městech po celém světě a tento fenomén se šíří i po internetu. Pokud má být Brno městem vědy, vzdělání a inovací, byla by ostuda, nemít zde tuto událost,“ řekl garant akce Vlastimil Veselý z občanského sdružení Brnopolis.


TEDx je nezávislou podobou původní americké konference TED, která se pravidelně pořádá od roku 1990 a na níž vystoupili i řečníci formátu Billa Clintona anebo Billa Gatese. Usiluje o šíření originálních myšlenek a propojení světu vědy, podnikání i umění. Zkrátka vyjadřuje setkání technologie (T), zábavy (entertainment – E) a designu (D), a snad nejpříznačnější je právě zábavná forma, jíž jsou na krátkých přednáškách sdělovány zkušenosti řečníků z jejich profesí.

Klíčová slova: TEDx, TED, konference, Brno

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.