30.03.2013 11:55


Test: Brněnské secondhandy, 2. díl

Autor: Barbora Chudíčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Stisk přináší druhý díl o brněnských secondhandech. Zákazník, který preferuje tento způsob levnějšího a rozhodně také dobrodružnějšího nakupování, jistě ví, že najít ideální sekáč, není vůbec jednoduché. Test ukáže, jak si stojí na žebříčku hodnocení čtyři vybrané secondhandy v centru Brna.

V Unimodě je stále plno. Foto: Barbora Chudíčková

Unimoda, Zelný trh

Prostorný secondhand Unimoda, který má po Brně hned několik poboček, nabízí opravdu velký výběr oblečení. Zákazník se může přehrabovat v nepřeberném množství dámského, pánského i dětského zboží. V nabídce je také bytový textil. Všechno visí na ramínkách a věšácích, což je nesporné plus. Zboží se tak lépe a rychleji prohlíží. V Unimodě funguje systém, kdy první týden veškeré zboží stojí 99 korun, další týden 39 korun a třetí týden 9 korun. Kromě běžného oblečení je zde také velký výběr obleků a sak. Takže pokud zákazník dorazí ve správný týden, má šanci ulovit oblek za opravdu směšnou částku devíti korun. Kabinky jsou zde prostorné a poskytují dostatek komfortu. Zákazník také může vyzkoušené zboží odložit na věšák, který stojí hned vedle kabinek, a nemusí ho tedy pracně vracet na původní místo. Prodavačky rády poradí při hledání oblečení, mají přehled, kde jaké zboží je. Unimoda se ze Zelného trhu přesouvá na začátku dubna na nové místo v Jánské ulici. Zboží i systém cen se nezmění. 

Cena ****
Kvalita oděvu ***
Výběr ****
Personál ****
Prostor *****
Kabinky *****

Chaos, Zelný trh

Hned vedle Unimody je druhý secondhand Chaos, který těžce odolává sousední konkurenci. Secondhandu tak nezbývá nic jiného, než držet řadu s Unimodou a udávat podobné ceny. Je jasné, že zákazník radši nakoupí levněji o pět metrů dál. Výběr je podstatně menší, ale své oddělení zde najdou muži, ženy i děti. Plus mají prostorné kabinky a zboží rozvěšené na věšácích, takže se zákazník nemusí brodit hromadou oblečení hozenou do jednoho koše. Prodavačka úsměvy nepřekypuje, ale dokáže poradit.

Cena ***
Kvalita oděvu **
Výběr **
Personál ***
Prostor ***
Kabinky ****

Pařížský secondhand Look, ulice Orlí

Look patří k cenově dražším secondhandům. I přes slevové akce, které zde obvykle panují, se ceny oblečení pohybují minimálně okolo tří stovek. Kvalita oděvů však ve valné většině případů odpovídá ceně. Zboží je ve velmi dobrém stavu a výběr je také bohatý. Zákazník zde najde nejen dámské, pánské a dětské oblečení, ale také obuv. Vše přehledně visí na ramínkách seřazené podle barev. Pestrý výběr je především z džínů a bund. Look ztrácí na hodnocení především kvůli kabinkám, které jsou velmi malé a těsné. Vejít se do nich v zimním oblečení a s několika kousky na vyzkoušení je celkem umění. Prodavačky nejsou zrovna dvakrát vstřícné, možná občas zapomínají, že nepracují v Pařížské ulici, ale v secondhandu. 

Cena **
Kvalita oděvu ****
Výběr ****
Personál **
Prostor ***
Kabinky **

Pařížský secondhand láká figurínami ve vitrínách. Foto: Barbora Chudíčková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Textil – každý kus originál, ulice Příkop

Jak už název secondhandu napovídá – zboží, které si tu koupíte, jen tak na někom na ulici neuvidíte. Což je jednou z hlavních výhod nakupování v secondhandech obecně. Textil je menší secondhand, který ale i přes svou velikost nabízí dostatek dámského, pánského i dětského oblečení. Kabinky jsou vzhledem k prostoru celého obchodu menší. Zboží je seřazeno na věšácích a ceny jsou zde opravdu lidové. Většina oblečení se vejde do sta korun, takže pokud zákazník hledá oblečení za rozumné ceny, zde svoje touhy uspokojí. Pokud se prodavačky zrovna nevěnují vášnivému hovoru mezi sebou, poradí s hledáním či výběrem oblečení.

Hory oblečení a minimum místa v uličkách mezi věšáky, tak vypadá většina secondhandů. Foto: Barbora Chudíčková

Cena ***
Kvalita oděvu **
Výběr **
Personál ***
Prostor ****
Kabinky ***

 

 

 

 

 

Zhodnotit, který secondhand je nejlepší, není jednoduché. Záleží na každém zákazníkovi a jeho preferencích. Pokud někdo dává přednost levnějšímu zboží, rozhodně vyhrává Textil. Pokud hledá kvalitu či značku a nevadí mu připlatit si, pak je nejlepším řešením Look. Zlatou střední cestu, kdy cena i kvalita jsou ve vzájemné rovnováze, splňuje Unimoda. Za její cenový systém a široký výběr se v tomto díle stává pomyslným vítězem. 

První díl seriálu o brněnských secondhandech nalezenete zde.

Klíčová slova: secondhand, nakupování, oblečení, Brno, test

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.