13.04.2013 20:20


Test: Brněnské secondhandy, 3. díl

Autor: Markéta Černá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Třetí díl testu brněnských secondhandů je tady. V minulých týdnech přinesl Stisk recenzi už osmi obchodů s použitým textilem v různých částech Brna. Dnes k nim přidá čtyři další, které jsou od Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity maximálně deset minut klidné chůze, takže coby kamenem dohodil.

Bazzart na náměstí Svobody

První z vybraných obchodů je na náměstí Svobody v pasáži k ulici Veselá. Pečlivě upravená výloha s oblečením, na kterém nechybí cenovky, napovídá, že jde o secondhand lepší třídy. Uvnitř je nevelká místnost s dámským a pánským oblečením, které doplňuje menší regál s botami a několik doplňků jako kabelky, pásky a kravaty. Obchod není moc velký, takže i výběr oblečení je omezený, aby místnost nebyla příliš přeplněná. I tak je v ní s více zákazníky najednou trochu těsno. Kabinky jsou naopak prostorné a prakticky umístěné v oddělené části za pultem prodavačky, takže poskytují dostatek soukromí. Bazzart patří mezi dražší V Bazzartu potěší kabinky, které jsou mimo hlavní místnost.secondhandy, ale vzhledem k atraktivnímu umístění na náměstí Svobody se ceny pořád drží v docela příznivé hladině. Riflové kalhoty stojí okolo tří stovek, halenky přibližně od sto padesáti do dvou set korun. Mezi oblečením se dají snadno najít značkové a prakticky nové věci.

 

cena ***
kvalita oděvu *****
výběr ****
personál ***
prostor ***
kabinky *****

(maximum pět hvězdiček = nejlepší)

 

Správný secondhand v ulici Arne Nováka

Nad filosofickou fakultou jsou hned dva obchody s použitými oděvyVe Správném secondhandu jsou všechny šátky za padesát korun. vedle sebe. První z nich nese celkem odvážný název Správný secondhand. Svému jménu ale dostojí jen stěží. Najít v něm značkový moderní kousek vyžaduje čas a trpělivost. Kabinky se závěsy jsou prostorné, ale poněkud neprakticky hned naproti vchodovým dveřím. Obchod nabízí celkem zajímavý cenový systém. V první větší místnosti je dámské a pánské oblečení rozdělené podle kategorií, které mají jednotnou cenu. Takže například všechny kalhoty, sukně i halenky jsou za sto šedesát korun, trička za sto deset korun a saka a šaty za sto devadesát korun. Pro některé kousky tedy vyjde cena příznivěji, pro některé méně. Oděvy, které zůstávají v obchodě delší dobu, putují do doprodeje v menší místnosti vzadu, kde se ceny mění podle dní. V pondělí začínají na padesáti korunách a každý další den se snižují, takže v pátek už je vše za desetikorunu.

cena ***
kvalita oděvu **
výběr ***
personál **
prostor ****
kabinky ***

(maximum pět hvězdiček = nejlepší)

 

Tralala v ulici Arne Nováka

Hned vedle Správného secondhandu je další obchod s použitým textilem, který v těchto dnech láká především na hromadnou slevu, díky které je všechno oblečení za padesát korun. Za tuto nízkou cenu lze koupit například i kožené dámské kalhoty značky Gucci. I bez slevy ale secondhand patří mezi ty levnější. Rifle a ostatní kalhoty se běžně pohybují okolo sto padesáti až dvou set korun a halenky a košile jsou ještě o pár desetikorun levnější. Kvalita oděvů je různá, ale i díky velkému výběru není problém najít zajímavou značku nebo téměř nové oblečení. Dámský a pánský textil doplňují v prostorném obchodě boty a módní doplňky jako korále, prsteny nebo náušnice. Veliká výhoda secondhandu je, že oděvy jsou seřazené nejen podle druhu, ale i podle velikosti, což nakupování velmi usnadňuje.

cena ****
kvalita oděvu ***
výběr ****
personál ***
prostor *****
kabinky ****

(maximum pět hvězdiček = nejlepší)

 

Secondhand v Lidické ulici

Oproti ostatním je poslední secondhand unikátní především Kombinace oděvů na figurínách může zákazníky inspirovat ve vlastním oblékání.svým cenovým systémem. Oblečení totiž stojí podle toho, kolik gramů váží. Oděvy na sobě nemají cenovky, takže konečná cena je pro zákazníka vždy malé překvapení. Přirozeně pak nejlevněji vychází různá tílka, trička, lehké košile a halenky, které zle pořídit zhruba kolem třiceti korun. Riflové kalhoty vyjdou kolem stovky a kožená bunda je asi za sto čtyřicet korun. Velmi příznivé ceny si však žádají svou daň na kvalitě oblečení, které je většinou viditelně obnošené a často i zmačkané. Kvůli malému prostoru je výběr dost omezený, takže k ulovení opravdu pěkného kousku je potřeba nejen trpělivost, ale i notná dávka štěstí. Prodavačka není moc příjemná ani ochotná. Kabinka je v obchodě jen jedna, ale potěší zrcadlo uprostřed místnosti. Kromě dámského a pánského oblečení lze v secondhandu koupit boty, dětské oblečení nebo šátky, klobouky, pásky a další doplňky.

cena *****
kvalita oděvu *
výběr *
personál *
prostor **
kabinky **

(maximum pět hvězdiček = nejlepší)

 

Z dnešních vybraných secondhandů vychází nejlépe Bazzart a Tralala. V secondhandu na váhu se totiž skutečně pěkné a málo nošené oblečení vyskytuje spíš výjimečně a nízké ceny nevyváží ostatní nedostatky. Správný secondhand je na tom o něco lépe, ale v porovnání se sousedním Tralala prohrává, protože při zhruba stejných cenových relacích nenabízí tolik kvalitních oděvů. Komu nevadí trochu si připlatit, pravděpodobně zvolí Bazzart na náměstí Svobody, kde jsou sice vyšší ceny, ale také odpovídající kvalita. 

 

První díl testu brněnských secondhandů si můžete přečíst zde, druhý díl najdete zde.

Klíčová slova: secondhand, Brno, test

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.