29.04.2013 14:01


Test: Brněnské secondhandy, 4. díl

Autor: Barbora Chudíčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Stisk přináší poslední díl o brněnských secondhandech. V předchozích dílech si čtenáři mohli přečíst už o dvanácti prodejnách. Kde najít zajímavé úlovky za super ceny a jakému obchodu se raději vyhnout prozradí i díl čtvrtý.

Přehledně seřazené zboží a vychytaný design Unimody na Cejlu. Foto: Barbora Chudíčková

Unimoda – Cejl

Unimoda má po celé České republice deset poboček, v Brně zákazníci najdou hned tři. Všechny brněnské prodejny prošly před nedávnem velkou proměnou. Zlepšila se kvalita oblečení, místnosti získaly modernější vzhled a ceny stouply. Tento týden přišlo nové zboží, takže ceny byly celkem vysoké. Většina věcí se tak pohybovala okolo tří stovek, což je na secondhandové oblečení docela dost. V dalších týdnech se bude zlevňovat podle klasického cenového systému Unimody, kdy je první týden nové zboží a v dalších čtyřech týdnech se postupně zlevňuje. Na Cejlu je v nabídce dámské, pánské i dětské oblečení. Zajímavým bonusem, který se v secondhandech běžně nevidí, je také sportovní a motorkářské oblečení. Jediným mínusem je malý počet kabinek. Kvůli velké návštěvnosti se u dvou kabinek neustále tvoří fronty, a zákazníci si tak někdy na vyzkoušení musí počkat i deset minut. Obchod působí příjemným až luxusním dojmem, prodavačky jsou ochotné a rády na přání zákazníků sundají i věci z figurín ve výloze.

cena ***
kvalita oděvu ****
výběr ****
personál ****
prostor *****
kabinky ***

(maximum pět hvězdiček = nejlepší)

Secondhand v Novobranské ulici

Secondhand v Novobranské ulici, který slibuje výběrovou anglickou módu, rozhodně nepatří mezi brněnské špičky. Ne příliš prostorný obchod nabízí dámské, pánské i dětské oblečení, ale kvalitou zrovna nehýří. Když se nakupující hodně snaží, můžou ulovit nějaký lepší kousek, ale ve většině případů je tomu naopak, výběr není příliš velký. Ani cena příliš neodpovídá stavu zboží. I přes to, že v secondhandu byly padesátiprocentní slevy, cena oblečení se pohybovala většinou od stovky do dvou set korun. Na atmosféře nepřidává ani znuděná prodavačka, která posmutněle vyhlíží od pultu. Dveře se v obchodě zrovna netrhnou, prodejna zeje prázdnotou. Kromě oblečení jsou tam také na prodej dětské hračky, kočárky či sedačky.

cena **
kvalita oděvu *
výběr **
personál **
prostor ***
kabinky *

(maximum pět hvězdiček = nejlepší)Nová pobočka Unimody v Jánské ulici. Foto: Barbora Chudíčková

Unimoda v Jánské ulici

Před třemi týdny otevřeli provozovatelé novou prostornou pobočku Unimody v Jánské ulici, která nahradila prodejnu na Zelném trhu. Lukrativní místo a velký výběr značkového oblečení však znamená vyšší ceny. Z brněnské Unimody se tak stal secondhand, který lze zařadit do pomyslné vyšší třídy. Tento týden veškeré zboží stálo sto devět korun. V prodejně však nemůžou zákazníci čekat, i přes velký výběr, přílišnou originalitu. Většina oblečení je sice značková, ale jedná se především o tuctové kousky, které se současně prodávají v obchodních domech po celé republice. Jde o značky typu H&M, New Yorker či C&A. Zákazníci si můžou vybrat v dámském, pánském i dětském oddělení. V nabídce jsou také plesové šaty, spodní prádlo či bytový textil. Zkušební kabinky jsou prostorné a jejich počet je naprosto dostačující.

cena ****
kvalita oděvu ****
výběr ***
personál ****
prostor *****
kabinky *****

(maximum pět hvězdiček = nejlepší)

Z dnešních secondhandů vyhrává jednoznačně Unimoda v Jánské ulici, jelikož tam byly ceny nižší než v Unimodě na Cejlu. Jinak jsou obě pobočky srovnatelné ve všech kritériích. Celkově je Unimoda jedním z nejzajímavějších secondhandů v Brně a v poměru kvalita/cena rozhodně vítězí.

Z nakupování v secondhandech se stal jakýsi trend, kterého si provozovatelé všimli a využívají toho ke svému prospěchu. Ceny neúprosně stoupají a za svetr, který by před rokem stál dvacet korun, si neváhají účtovat dvě stovky. A protože mít svetr ze sekáče je teď in, dvě stovky za něj zákazníci klidně dají. Ze secondhandů se tak pomalu stávají normální butiky, které nabízejí v podstatě stejné zboží za stejnou cenu. Najít tak ten správný secondhand je opravdový oříšek a pátrání těch, kteří v sekáčích nakupují a hledají opravdový úlovek, nikdy nekončí.

Jak dopadly v testu ostatní brněnské secondhandy si můžete přečíst v prvním, druhém a třetím dílu.

Klíčová slova: secondhand, brno, test, Unimoda

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.