05.03.2019 19:25


Tetovací kočovný kabaret měl první zastávku v Brně

Autor: Lucie Kohoutková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Příznivci tetování se první březnový víkend zúčastnili workshopu v rámci akce Tattoo cabaret. Pořadatelé zvolili téma třicátých let. Tomu odpovídal i dresscode. Příští kabaret míří do Plzně.

Tatéři představili svoje nové návrhy.

Brno – Koncept kočovného kabaretu realizovalo pražské tetovací studio New wave tattoo and gallery v jednom z brněnských klubů. S nápadem přišel majitel Zdeněk Flam. Inspiroval se akcemi v zahraničí, kam i se šestičlenným týmem pravidelně jezdí. „Fungujeme druhým rokem. Příští zastávka kabaretu bude v Plzni,“ uvedl Flam.

V kabaretu si mohli lidé vyzkoušet metodu handpoke na ovoci. Je to stará technika, při které tatér obraz tečkuje jehlou a barvou. „Bylo skvělé vyzkoušet si to, nikdy jsem nemyslela, že se k tomu dostanu. Úplně mě z tečkování bolela ruka. Nad vlastním tetováním přemýšlím už dlouho, ale pořád čekám na určitý impuls,“ prozradila brněnská studentka chemie Hana Hlaváčková, která se účastnila kabaretního workshopu.

Lidé si mohli vyzkoušet tetovací metodu handpoke. Na ovoci.

Proces trvá výrazně déle než při tetování strojkem, který za minutu udělá šest set vpichů. „Handpoke je poslední dobou velký trend, jezdí za mnou klienti z Česka i Slovenska. Většina z nich si mě najde přes Instagram,“ řekla Denisa Vítková, známá jako Deni Tečkuje. Tímto způsobem zaujala i klientku Pavlu Vráblovou. „Mám normální i handpoke tetování. Handpoke je mi bližší. Je to příjemnější než strojek a u Deni se mi líbí její styl,“ svěřila se Vráblová.

Motivy handpoke tetování bývají obvykle jednoduché.

Kromě Denisy se návštěvníci kabaretu seznámili i s tatérkou Eliškou Johnovou. Ta se zaměřuje na tradiční motivy a používá klasické strojky. „Prošla jsem si různými styly, i těmi abstraktními. Přijde mi, že oldschool bude na těle vypadat vždycky dobře. Když vybledne, dá se jednoduše obtáhnout a člověk často nezůstane u jednoho,“ komentovala Johnová, která se podílela na pořádání kabaretu. Jejím cílem je uskutečnit i něco jiného než klasická setkání a hostování. „Jsem takový cirkusový člověk, mám ráda akční záležitosti. Beru to jako zpestření práce,“ dodala tatérka.

Tetování se navzájem inspirovali.

K tetování se vážou i rizika. Při dodržování hygienických podmínek je možnost infekce minimální. Podle estetického dermatologa Mojmíra Műllera nemohou ani v dobře vedeném studiu nikdy vyloučit alergickou reakci na barvu. „To se stává běžně. Hojení pak trvá déle a někdy je nutné místo opravit jinou barvou,“ vysvětlila Johnová.

Častěji za ní chodí klienti s tím, že chtějí předělat své staré tetování, což je levnější než jeho odstranění. V některých případech to ale není možné. „Většina mých pacientů si tetování nechala vytvořit ve věku 15-25 let, po určité době se jim přestalo líbit. Zřejmě to souvisí s procesem zrání osobnosti. Obvykle to hodnotí jako mladickou nerozvážnost,“ nastínil Műller, který nabízí odstranění tetování laserem. Pořizovací cena tohoto přístroje se pohybuje kolem milionu korun, proto jde o drahý zákrok. „Myslím, že pokud má člověk z tetování radost a baví ho, tak si na něj zvykne. Ne jako když urgentně potřebuje nějakou moudrost na těle, kterou mají všichni. Názory se mění, ale osobnější motiv zůstane,“ naznačila Johnová.

Klíčová slova: tetování, kabaret, handpoke

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

George | 05. 03. 2019, 21:37
Hello there, My name is George and I'd like to know if you would have some interest to have your website here at munimedia.cz promoted as a resource on our blog georgemartjr.com ? We are updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well . If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me know. Thanks, George