17.05.2015 11:54


Tichá párty prošla pražskými ulicemi

Autor: Burger Tadeáš | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pražané se sluchátky na uších se na pár hodin zapojili do toku městské dopravy. Chtěli tím upozornit na problematiku neslyšících.

Praha – Bezmála padesát lidí přišlo podpořit sluchově postižené na včerejší akci s názvem Tichá streetparty. Účastníci při ní procházeli pražskými ulicemi za autem s hudební aparaturou a na uších měli sluchátka. Organizátoři jim do nich pouštěli hudbu. Shromáždění vyšli krátce po třetí hodině z Hořejšího nábřeží a přes Jiráskův most došli až do Podolí. Při celé akci jim asistovali policisté, kteří odkláněli dopravu.

Událost vymysleli pracovníci ze společnosti Tichý svět, kteří se věnují začleňování sluchově postižených lidí do normálního života. „Původně jsme chtěli udělat pochod, který by byl potichu. Pak nás napadl tenhle formát, kdy ulicemi prochází party, ale kolemjdoucí ji neslyší. Tím okusí svět neslyšících,“ uvedl organizátor Leoš Mačák. Akce se konala poprvé, pořadatelé by ji však rádi dělali každoročně. „Přišel jsem, protože mě zajímalo, jak to bude fungovat. Líbi se mi tu. Připadá mi to jako zajímavý nápad,“ řekl jeden z účastníků Michal Svozil.

Pracovníci společnost Tichý svět mimo jiné poskytují právní poradenství pro neslyšící a pomáhají jim při hledání zaměstnání. „Nabízíme také online přepis a tlumočení znakového jazyka, které teď bude součástí naší Tiché linky,“ sdělila pracovnice Tichého světa Alena Nezbedová.

Klíčová slova: tichá party neslyšící Tichý svět

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.