09.11.2019 16:24


Tisíce návštěvníků si zasportovaly a zatančily na festivalu Life!

Autor: Klaudie Břeňová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na třicet druhů sportu, sedmdesát tanečních workshopů a mnoho hodin aktivně prožitého víkendu, to vše je brněnský festival Life!. Od pátku 8. listopadu brněnské výstaviště pořádá již třetím rokem sportovní, taneční a zábavný festival pro celou rodinu.

Brno – Brněnské výstaviště pořádá již tradiční festival sportu, tance a zábavy, který na jeden listopadový víkend ovládne prostory výstaviště. Dnes je pátek 8. listopadu, poledne, a na výstaviště se hrnou návštěvníci, aby si užili akční víkend s celou rodinou, kamarády nebo jen ve dvou. „Chceme, aby se návštěvníci přijeli pobavit, zasportovat a odreagovat,“ tvrdí mluvčí festivalu Dita Brančíková. Celý festival organizátoři tematicky rozdělili do pěti sekcí - na sportovní, taneční, herní, cyklo a sekci věnovanou hlavnímu partnerovi.

Hned po vstupu do herního pavilonu dolehá na desítky návštěvníků hluk, který je směsicí smíchu, výkřiků počítačových hráčů a moderátorova komentování semifinále Mistrovství České republiky v počítačových a mobilních hrách, které se zde právě odehrává. Hala září všemi barvami a stovky počítačových obrazovek ozařují návštěvníky. Lidé zkoušejí herní konzole, nejrůznější druhy mobilních i počítačových her, nebo virtuální realitu. „Je to super, líbí se mi, jak jsem úplně někde jinde,“ říká nadšeně mladá návštěvnice virtuální reality Eliška Stejskalová.

V hale se sportovní sekcí návštevníky obklopují přeplněné obchody se sportovním zbožím a řada sportovních atrakcí. Návštěvníci si zkouší lezeckou stěnu, běžecký pás nebo sjezd na lanovce přes celou halu pavilonu. Na výběr mají více než třicet sportů i s veškerým vybavením. Kromě klasických sportů jako je basketbal, házená, volejbal nebo badminton si zde mohou návštěvníci vyzkoušet i poměrně netradiční aktivity. „Syna nejvíce zaujal skok z věže do polštářů,“ směje se maminka Lenka Libovská.

Davy lidí proudí také do pavilonu E, který je na tento víkend centrem taneční sekce. Z jeho haly se line hudba, děti i dospělí tančí, zkoušejí různé druhy tanců a učí se choreografie od mezinárodních lektorů „Návštěvníci si mohou vybrat z více než sedmdesáti workshopů s lektory z celého světa, například lektora Mr. YouTube ze Spojených států nebo lektorku Sonju z Jižní Koreje,“ říká organizátor taneční sekce Martin Fiedler.

Festival mohou návštěvníci navštívit až do neděle 10. listopadu. V sobotu bude vstupné jednoho 230 korun a pro celou rodinu 500 korun. V neděli je vstupné zlevněné na 180 korun za jednu osobu a 400 korun za rodinu.

Klíčová slova: festival, sport, tanec, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.