17.11.2019 16:57


Tohle je vlajka svobody, křičel muž držící vlajku SSSR na náměstí Svobody

Autor: Kristýna Dostálová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na náměstí Svobody v Brně, kde se konají oslavy třiceti let demokracie, vzbudil pozdvižení muž s rudou vlajkou Sovětského svazu. Slovní hádky mezi ním a přihlížejícími lidmi přerostly v potyčku, při které se mu jeden muž pokusil vytrhnout vlajku z rukou. Na náměstí byla zavolána policie. Po prokázání totožnosti a několika otázkách však muže s vlajkou nechali jít.

Muž s vlajkou SSSR vzbudil pozdvižení na Náměstí Svobody, kde probíhaly oslavy třicet let demokracie

Brno –  Klidný průběh oslav dnešního Boje za svobodu a demokracii narušil David Pazdera, který se na náměstí Svobody objevil s vlajkou Sovětského svazu. Jeho viditelná sympatizace s minulým režimem, kterou potvrzoval i svými slovy, k němu přitáhla pozornost lidí i médií. "Tohle je vlajka svobody," říkal Pazdera, obklopen kamerami a foťáky. Několik lidí se s ním začlo hádat, on se obhajoval tím, že přišel pouze vyjádřit svůj názor, protože na to má právo. 

Po několika minutách výměny názorů jeden z oponujících mužů zkusil vytrhnout Pazderovi vlajku z rukou, ovšem neúspěšně. Na místo následně dojela policie a odvedla Pazderu bokem od přihlížejícího davu. Po prokázání totožnosti a několika otázkách však muž byl propuštěn. Ještě chvíli stál před pódiem, následně se vydal se svojí rudou vlajkou z náměstí pryč.

Klíčová slova: oslavy demokracie, SSSR, vlajka,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.