01.10.2018 17:23


Týden kávy v Brně láká kofeinové nadšence na kávové speciality, koncerty i přednášky

Autor: Eliška Podzemná | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Týden kávy začíná v pondělí a bude pokračovat až do neděle 7. října. Brněnské kavárny zapojené do Týdne kávy nabídnou hostům různé kávové speciality i samotnou kvalitní zrnkovou kávu. Některé kavárny lákají na workshopy spojené s přípravou kávy nebo na přednášky či koncerty. 

Týden kávy v Brně láká kávové nadšence. Foto: Eliška Podzemná

Brno – Festival Týden kávy se od pondělí koná po celé České republice. Kávoví nadšenci slaví Mezinárodní den kávy, který připadá na 1. října. Týden kávy potrvá až do neděle 7. října a kavárny, včetně těch brněnských, nabídnou hostům speciální přednášky nebo workshopy s kávovou tematikou a nebudou chybět ani kávové speciality. 

Baristé si připravili pro hosty speciální kávové menu. Vytvořili jsme menu plné zajímavých kávových specialit," uvedla vedoucí Coffee baru MyMika Michaela Prouzová. V MyMice si hosté pochutnají na kávových limonádách nebo dortících. Mám ráda dobrou kávu, minulý rok jsem vyzkoušela některé speciální kávové drinky. Doufám, že tento rok ochutnám zase něco nového," řekla studentka Barbora Staňková. 

Kavárny nabízí v rámci festivalu i exkluzivní zrnkové kávy. Jednu takovou budou moci zákazníci ochutnat v Mezzanine Café. V úterý budeme mít na mlýnku vysoce oceněnou kávu Guatemala Rio Dorado," řekla baristka Mezzanine Café Markéta Kavanová. 

Nebude nouze ani o koncerty, výstavy, přednášky nebo workshopy zaměřené na přípravu kávy i na suroviny dodávající kávě tu správnou chuť a vůni. Návštěvníci mohou přijít do MyMiky na přednášku Davida Veverky o vodě nebo na koncert skupiny Inverzia," uvedla vedoucí MyMiky Prouzová. 

Festival Týden kávy se letos koná už po osmé. Podle koordinátora festivalu Lubomíra Černého trvá příprava takového rozsáhlého festivalu několik měsíců. 

Klíčová slova: káva, týden kávy, Brno, kavárna, workshop, přednáška, festival

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.