26.11.2015 23:12


Upoutávka: On-line rozhovor s Alešem Svobodou, odborníkem na brněnské podzemí

Autor: Klára Bečáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Aleš Svoboda už více než pětatřicet let vykonává práci, která se zaměřuje na odkrývání brněnského podzemí. „Zkoumání a zpřístupňování podzemních prostorů jsem věnoval většinu svého života. Asi to tedy bylo mým osudem,“ oznamuje s úsměvem. V pondělí od sedmnácti hodin bude odpovídat na vaše otázky v on-line rozhovoru.

Jaký je Váš největší úspěch? Kdy a jak jste se k tomuto povolání dostal? Věnujete se kromě práce i nějakým koníčkům z úplně jiného oboru? Máte nějaký čerstvý nález? I na tyto otázky se můžete v pondělní podvečer ptát v on-line rozhovoru experta na brněnské podzemí Aleše Svobody. 

Podzemí považuje za určitý fenomén, který je pro lidi díky své tajemnosti a neprobádanosti velice lákavý. Tvrdí, že Brno je v podzemí plné různých chodeb i místností. O některých se ví, jiné na své objevení teprve čekají. I přesto, že se ke svému povolání dostal díky několika náhodám, stalo se mu jakýmsi životním posláním.

O historii brněnského podzemí napsal už Aleš Svoboda tři knihy a na toto téma také neustále pořádá přednášky věnované veřejnosti. Sám říká, že zájem o poznávání Brna z jiného pohledu, než jsme zvyklí, je opravdu velký. Neváhejte a využijte příležitosti k položení zajímavých otázek Aleši Svobodovi již teď na e-mail stisk-svoboda@seznam.cz, nebo na tomto odkazu. Odpovídat na ně bude v pondělí  30. listopadu od 17:00 do 19:00. 

Klíčová slova: Aleš Svoboda, Brno, brněnské podzemí, historie, architektura

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.