28.03.2013 17:23


Upoutávka: Online rozhovor s Borisem Carloffem

Autor: Jana Štukhejlová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Český producent, skladatel a čerstvý držitel sošky Anděla za elektronickou hudbu Boris Carloff bude zítra od čtyř do pěti hodin odpovídat na vaše dotazy. Jeho první album The Escapist získalo cenu kritiků Apollo a nyní hudebník chystá druhou desku. I na tu se ho zítra můžete ptát.

Boris Carloff při natáčení klipu Falling. Foto: Martin ŽivockýZ pěti nominací na sošku Anděla Boris Carloff letos proměnil celkem dvě. Kromě elektronické hudby vyhrál první místo ještě v kategorii videoklip roku za klip k písni Falling. Carloffovo první sólové album The Escapist ocenila i kritika cenou Apollo pro nejlepší desku minulého roku.

Absolvent klasického houslového vzdělání se pohybuje především na hranici mezi rockem, jazzem a elektronikou. Nyní chystá druhé album. Pražský rodák debutoval v roce 2003 v Londýně, odkud jeho kroky vedly do Japonska. S hudebníky z Velké Británie se sešel ještě při přípravě elektronicko-hip hopového projektu kNot Photogenic. Od roku 2007 se pak jeho jméno poprvé objevilo v nominacích na Anděly, a to za zvuk alba Dreamer skupiny Sunshine.        

Příprava vlastní desky The Escapist zabrala Carloffovi téměř čtyři roky. Zatímco na ní pracoval, produkoval píseň Atentát skupiny Kryštof, která vyhrála cenu Anděl za nejlepší skladbu a stala se také nejhranější písní v rádiích. Spolupráce na albu skupiny Charlie Straight pak v roce 2009 vynesla hned tři sošky. Jeho hudba zazněla i v televizním seriálu Proč bychom se netopili nebo v Hřebejkově filmu U mě dobrý.

Své otázky můžete Borisi Carloffovi posílat zítra od čtyř do pěti hodin zde

Klíčová slova: Boris Carloff, Anděl, hudba, rozhovor, Apollo

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.