21.04.2014 19:26


Upoutávka: Online rozhovor s českým olympionikem Michalem Březinou

Autor: Koláříková Tereza | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Zajímalo by vás, jak se rodákovi z Brna bruslilo na olympiádě? Zda se cítil nervózní před mistrovstvím světa v Japonsku? Jaké pro něj je bydlet v Brně i v New Jersey? Na to a mnohem víc se můžete v online rozhovoru ptát krasobruslaře a dvojnásobného olympionika Michala Březiny už zítra 22. dubna od 17 hodin. 

Aktualizace: Rozhovor se uskuteční dnes až od 20:00 hodin. 

Čtyřiadvacetiletý Michal Březina je českým olympijským reprezentantem v krasobruslení. Patří mezi přední závodníky světového žebříčku. Na domácím šampionátu ho sice často porážel jeho kolega a kamarád Tomáš Verner, na světovém poli však Michal sklízí jeden úspěch za druhým. Jak v roce 2010 ve Vancouveru, tak také na letošní olympiádě v Soči vybojoval desáté místo.

Michal Březina. foto: Tereza Koláříková

Tam se Michal ve volné jízdě s dvěma bezchybnými čtvernými skoky a trojitým axelem vžil do postavy Sherlocka Holmese, když zajel na hudbu ze stejnojmenného filmu.

Na mistrovství Evropy, které se tento rok konalo v Budapešti, brněnský rodák dobyl čtvrté místo, přičemž mu bronzová medaile utekla o pouhého čtvrt bodu. Na tuto pomyslnou bramborovou medaili má Michal "štěstí". Na evropském šampionátu ji získal potřetí, na světovém dvakrát. Třetího místa se dočkal na mistrovství Evropy v Záhřebu, které se konalo loni v lednu.

Na letošní mistrovství světa v Japonsku jel český reprezentant, který bruslí od svých sedmi let, se svou sestrou Eliškou. Michal trénuje v Brně a v New Jersey a na světový šampionát dorazil ve skvělé kondici. V krátkém programu si však zranil kotník a na volnou jízdu již nenastoupil. Zranění si vyléčil a spolu s Ondřejem Hotárkem, českým krasobruslařem reprezentujícím Itálii, předvedl na tradičních brněnských Velikonocích na ledě neobyčejnou exhibici.

Na otázky bude Michal odpovídat zítra 22. dubna v diskuzu, která se otevře ve 20 hodin zde. Pokud se nemůžete v tuto dobu zúčastnit, můžete psát své otázky zde.

Klíčová slova: Michal Březina, krasobruslení, olympiáda, online rozhovor

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

nawoco | 22. 04. 2014, 16:51
How's your injury recovering? I hope you will get well soon ! Do you have any plan about next season?
asako koguchi | 22. 04. 2014, 16:00
hi from tokyo. sorry i write this in my poor english. how did you feel about your birthday in Japan? did you receive lots of birthday presents from fans? what was the most impressive one? could you enjoy your birthday?
asako koguchi | 22. 04. 2014, 15:48
sorry i don't know Czech and i write English do you have any plan about next choreography? i suppose it's time to change your choreographer... please tell us your idea. thanx a lot!!