11.04.2013 14:54


Upoutávka: Online rozhovor s houslistou a zpěvákem Vojtou Konečným

Autor: Markéta Černá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Poletíme? a jejich neodolatelný banjo punk - turbo šansón si získává srdce čím dál více fanoušků nejen v Brně. Na kapelu, dnešní koncert v Praze, ale i mnoho dalšího se můžete ptát zpěváka a houslisty Vojty Konečného v dnes od dvou do tří hodin odpoledne.

Vojtěch Konečný je jedním ze zakládajících členů české turbo-šansonové kapely Poletíme? Student pátého ročníku hry na housle na Konzervatoři Brno v ní působí jako zpěvák a houslista. Poletíme? založil v roce 2007 brněnský výtvarník a písničkář Rudolf Brančovský. Pro skupinu jsou charakteristické vtipné, poetické, přímočaré a současně lehce vulgární texty. Jejich hudba je založená hlavně na zvuku banja, hrají stejně dobře punk jako jazz. Netají se inspirací kapelami Buty, Traband či Ivanem Mládkem a svůj styl označují jako original banjo punk future jazz band.Vojta Konečný (vlevo nahoře) s ostatními členy kapely Poletíme?

Kapela hraje ve složení Rudolf Brančovský (banjo, akustická kytara, zpěv a texty), Vojtěch Konečný (housle a zpěv), Jáchym Hájek (trubka a zpěv), Ondřej Hájek (piano, zřídka i akordeon), Honza Beran (basová kytara) a Daniel Kačer Černý (bicí a valcha). V roce 2008 pokřtili Poletíme? své první album Jednoduché písničky o složitém životě, které o dva roky později následovalo album Skupina dobře vypadajících mužů. Pětileté výročí oslavila kapela koncertem v brněnském Metro Music Baru a v Malostranské besedě v Praze. Na zatím posledním albu Kroskántry, které se inspiruje různými podobami české country hudby, spolupracovali s banjistou Sváťou Kotasem a hráčem na dobro Martinem Miklem.

Všechna tři alba kapela nabízí ke stažení na svých webových stránkách. Poletíme? nahráli také dva parodické videoklipy k aktuálním společenským kauzám. Písničkou Klaus ukradl propisku skupina reagovala na chilský incident bývalého českého prezidenta a Brněnským orlojem na kontroverzní orloj na náměstí Svobody v Brně.

Tento pátek vystoupí Poletíme? v pražském Rock Café a příští týden je čekají koncerty v brněnské Flédě, ostravském Barráku a Českém Těšíně.  

 

Své otázky můžete Vojtovi Konečnému posílat dnes od dvou do tří hodin odpoledne zde.

Více informací o Poletíme? na webu kapely zde.

Klíčová slova: Vojta Konečný, Poletíme? online rozhovor

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.