06.05.2015 08:52


Upoutávka: Online rozhovor s Jakubem Mackem, odborníkem na nová média

Autor: Štěpánková Natálie | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Trpí naše společnost okouzlením novými médii? Znamenají sociální sítě revoluci? Napomáhá internet rozvoji demokracie? Stojí nová média za úspěchem hnutí Žít Brno? Lze dělat politický aktivismus na facebooku? Na všechna témata z oblasti nových medií můžete diskutovat s odborníkem Jakubem Mackem. Stylově, právě prostřednictvím nových médií bude jedenáctého května od třinácti do čtrnácti hodin odpovídat na vaše dotazy v online rozhovoru.

Jakub Macek, odborník na nová média. Soukromý fotoarchiv Jakuba Macka)Jakub Macek, absolvent Mediálních a komunikačních studií, je autorem mnoha vědeckých článků o kyberprostoru. Podílí se na výzkumných projektech v mediální oblasti, kde zkoumá uživatele a vliv sociálních sití. Jedna z jeho posledních prací, na které pracoval společně se svou sestrou Alenou Mackovou, je případová studie online politických vtipů a politické strategie hnutí Žít Brno.

Je autorem knihy Poznámky ke studiím nových médií a členem redakční rady v časopise Mediální studia, ve kterém se mohou čtenáři seznámit s autorovu statí. Zájemci se mohou podívat na záznam vystoupení na konferenci TEDx Brno.

Nabízíme proto ojedinělou příležitost proniknout do tajů internetu, a jako Indiana Jones prozkoumat doposud skryté nástrahy, poklady a taje internetové džungle. Své dotazy můžete posílat na e-mail OtazkyMacek@post.cz do jedenáctého května do dvanácté hodiny. V pondělí do třinácti můžete své otázky vkládat přímo na tomto odkaze.

Tak jsme zaslepeni novými médii natolik, že si při cestě do školy ani nevšimneme projíždějící tramvaje? Věnujeme facebooku tolik pozornosti, že úplně přehlédneme tuto super diskuzi s odborníkem, který možná změní svět? Neváhejte a ptejte se na vše, co vás zajímá. Jakub vám na vaše dotazy s úsměvem na tváři určitě odpoví.

Klíčová slova: online rozhovor, Jakub Macek, nová média

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Michaela | 11. 05. 2015, 11:45
Na první přednášce nových médií jste vyprávěl historku o tom, jak bylo nějaké Vaše zjištění velmi citované v Americe. To jste si řekl, že jste buď vážně učinil super objev, nebo v tom musí být nějaká pakárna. Nakonec to byla pakárna. Pointu příběhu jsem však zapomněla. Předmět jsem měla už loni, po více jak roce mě stále mrzí, že nevím, kde přesně udělali soudruzi chybu. Můžete se se mnou a ostatními o to ještě jednou podělit?