20.05.2018 18:37


Upoutávka: Online rozhovor s Karolínou Presovou, zakladatelkou projektu, který má upozornit na zvyšující se vliv sociálních sítí

Autor: Eliška Hypšmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Karolína Presová je v současné době studentkou magisterského programu Mediálních studií a žurnalistiky na Masarykově univerzitě.  Na jaře roku 2016 přerušila studium a odstěhovala se na dva roky do Indonésie. V Indonésii pracovala Karolína pro neziskovou organizaci pro mladé AICEC. V Asii si Karolína začala všímat, že tamní obyvatelé tráví mnohem více času na sociálních sítích než Evropané. Znepokojovaly ji dopady moderních technologií na život lidí. A tak se rozhodla založit v Jakartě projekt Replug me. Projektem se snažila upozornit tamní společnost na problematiku sociálních sítí a na dopady moderních technologií na společenský život člověka. Po návratu do České republiky se Karolína rozhodla s projektem Replug me pokračovat. Zabývá se především vlivy technologií na člověka, jaké dopady mají technologie na kreativitu, soustředění nebo sociální aspekty.

Jak se oprostit od sociálních sítí nebo jak navazovat kontakty a komunikovat mimo síť se Karolíny Presové můžete zeptat v online rozhovoru v úterý 22. května od 16 do 17 hodin. Poptat se Presové můžete i na její cestování po Asii nebo tamější kulturu.

Své dotazy můžete posílat v době konání rozhovoru, nebo předem na stisk.online@seznam.cz

Online rozhovor s Karolínou Presovou naleznete ZDE.

Karolínin blog o Indonésii: https://frajarkavindonesii.weebly.com/

Web Replug me: https://www.replug.me/

Klíčová slova: Online rozhovor, Karolína Presová, Indonésie, Replug me, Sociální sítě, Technologie

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.