03.05.2015 10:56


Upoutávka: Online rozhovor s novou děkankou právnické fakulty Markétou Seluckou

Autor: Lubomír Dohnal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Jejím heslem je transparentnost, diskuze a zasíťování fakulty v rámci Evropské unie. Nová děkanka právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Markéta Selucká bude na otázky odpovídat v online rozhovoru v pondělí 11. května.

Brno – Ve vedení fakulty brněnských práv má děkanka Markéta Selucká za sebou první měsíc. Do funkce nastoupila prvního dubna a zůstane v ní další čtyři roky. Akademický senát ji zvolil ve druhém kole rozdílem jednoho hlasu. Zvítězila nad Petrem Mrkývkou, proděkanem z katedry finančního práva a národního hospodářství. Ve vedení fakulty vystřídala Naděždu Rozehnalovou, která byla děkankou již dvakrát po sobě a o opětovné zvolení se ucházet nemohla.

Selucká je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Nejprve pracovala ve státní správě, později v advokacii a podnikatelské sféře. Působila také jako asistentka předsedy Ústavního soudu. V současnosti je docentkou katedry občanského práva.

Ke konci minulého roku představila Selucká své programové prohlášení. „Máme vychovávat humanitně vzdělané jedince schopné samostatného přemýšlení, nezávislého úsudku a argumentačně vytříbené diskuze," uvedla v něm Selucká.

Na programové prohlášení a jiné otázky se zájemci mohou Markéty Selucké ptát v online rozhovoru v pondělí 11. května od 10 hodin na tomto odkazu. Odpovídat na ně bude od 13 do 14 hodin. 

Otázky je možné již nyní zasílat na email otazkyselucka@seznam.cz nebo na stránku www.facebook.com/OtazkySelucka

Klíčová slova: Markéta Selucká, Právnická fakulta, děkanka, online rozhovor

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.