07.03.2015 00:07


Upoutávka: Online rozhovor s Petrem Švancarou, iniciátorem oprav stadionu Za Lužánkami

Autor: Janošek David | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Roky neudržovaný fotbalový stadion v Lužánkách se za poslední dva týdny změnil k nepoznání. Zmizely nálety z tribun, na hřišti už není jediný strom. To vše na popud brněnského fotbalisty Petra Švancary. Jak tento nápad vznikl a s čím byla největší potíž, nejen na to se jej můžete ptát v úterý 10. března od 14 do 15 hodin v našem online rozhovoru.

Petr Švancara. FOTO: Archiv Nemocnice Břeclav

Brno – Petra Švancaru není třeba v Brně představovat. Fotbalista, který velkou část své kariéry oblékal dres místního týmu, nyní plánuje rozlučku. Jako místo konání si vybral stadion Za Lužánkami, kde se naposled hrála liga v roce 2001. Od té doby tento slavný fotbalový stánek chátral. Vše se změnilo.

Stovky dobrovolníků se pod vedením fotbalového útočníka pustily do čištění stadionu, který v období své největší slávy dokázal pojmout více než 40 tisíc fanoušků. Tuto myšlenku podpořilo také vedení města, které schválilo záměr pronajmout stadion skupině okolo Švancary, a to za symbolickou cenu.

Petr Švancara nastřílel v nejvyšších soutěžích v Česku a na Slovensku celkem 64 gólů. V letech 2008 a 2009 vyhrál anketu České televize o nejhezčí gól roku. Je znám nejen jako výborný útočník, ale také bavič. 

Odpovídat na vaše otázky bude Petr Švancara v online rozhovoru v uterý 10. března od 14 hodin na tomto odkazu.

Své dotazy můžete zasílat již nyní, a to na email: otazkysvancara@seznam.cz.

Klíčová slova: Petr Švancara, stadion, Za Lužánkami, online rozhovor

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.