11.05.2016 22:19


Upoutávka: Online rozhovor s umělcem Vladimírem Kiseljovem

Autor: Eliška Srncová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Živé performance, malování podle hudby, libreta i knihy, Vladimír Kiseljov se nezalekne ničeho. Málokdy má člověk příležitost vidět celý proces tvorby obrazu a být svědkem toho, co obraz inspirovalo. Český umělec tuto zkušenost svým příznivcům rád zprostředkovává a při online rozhovoru v sobotu 14. května ve tři hodiny odpoledne odpovídal dotazy inspirované jeho tvorbou.

Autor: Lukáš Vídeňský

Brno - Vladimír Kiseljov je interdisciplinární tvůrce, který se zabývá malbou, nástěnnou malbou, scénografií, režií, psaním a dalšími činnostmi. Jeho díla jsou k vidění zejména v Brně a v Praze, kde své výstavy s oblibou zahajuje vernisáží s živou tvorbou, při které maluje nejen na plátno, ale i na nahá ženská těla. „Maluji obrazy zachycující energii hudby přímo na koncertech. Jedná se o světový unikát, dělám to jako první a zatím jediný na světě. Zachycuji svým dílem proud energie, který pramení z mého osobního pochopení a prožití hudby a různých mytologií, pohádek a symboliky. Snažím se svým dílem pozitivně působit na společnost a vnášet energické duchovní impulzy do všedního života svého okolí. Proto realizuji často díla ve veřejném prostoru, ať už jako nástěnnou malbu, performance nebo výstavu maleb,” říká o své práci Kiseljov.

Otázky pro umělce mohli zájemci posílat na adresu otazky.kiseljov@seznam.cz a od sobotních tří hodin odpoledne vkládat do tohoto online rozhovoru, kde na ně Vladimír Kiseljov odpovídal.

Klíčová slova: Vladimír Kiseljov, performance, hudba, umění, malíř

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.