12.05.2016 13:40


Upoutávka: Online rozhovor se členkami českého traumatýmu

Autor: Eliška Srncová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Český traumatým, který nedávno získal Zlatý záchranářský kříž, je mobilní tým zdravotníků, určený k pomoci postiženým přímo v místě katastrofy nebo jiné mimořádné události. Členky českého traumatýmu, sestry z bohunické nemocnice, Jaroslava Jedličková a Ilona Drápelová, odpovídaly na dotazy čtenářů v pondělí 16. května od 15:15 hodin.

Brno - Zatím poslední misí českého traumatýmu byl zásah při zemětřesení v Nepálu v roce 2015. Za tuto pomoc získali zdravotníci začátkem dubna Zlatý záchranářský kříž. Traumatým v České republice existuje od roku 2010 a v současnosti čítá pětačtyřicet členů zejména z oblasti traumatologie, anestezie a urgentní medicíny.

Traumateam v Nepálu. Foto: Jaroslava Jedličková

Zdravotníci v týmu jsou v případě nutnosti připraveni k odjezdu do dvanácti hodin od přijetí žádosti o pomoc a zasahovat zvládnou už hodinu po příjezdu. K jejich činnosti patří třídění, stabilizace a ošetření pacientů, při plném nasazení je tým schopen ošetřit denně až sto pacientů s lehčími zraněními a provést osm až dvanáct neodkladných chirurgických zákroků.

Otázky ohledně mise v Nepálu a dalších činností českého traumatýmu mohli zájemci posílat na adresu traumateam.otazky@seznam.cz a v pondělí 16. května od čtvrt na čtyři odpoledne vkládat přímo do tohoto online rozhovoru, kde na ně členky traumatýmu Jaroslava Jedličková a Ilona Drápelová odpovídaly.

Klíčová slova: Traumatým ČR, Nepál, záchranáři, zemětřesení, online rozhovor

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.