18.11.2015 22:29


Upoutávka: Online rozhovor se studentkou Petrou Kopáskovou o její cestě za uprchlíky

Autor: Michaela Vaňharová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Petra Kopásková za poslední dva měsíce potkala nespočet uprchlíků. Navštívila vídeňská místa, kde lidi utíkající před válkou, přebývali. Podívala se do uprchlického tábora na hranici Slovinska a Chorvatska. Před pár dny se vrátila z cesty, na které navštívila turecké pobřeží a řecký Lesbos. „Prošla jsem cestu arabských uprchlíků směrem do Evropy, akorát naopak,“ řekla Kopásková. Na cestách sbírala materiál pro svůj dokument, který se bude týkat dobrovolníků pomáhajících v těchto místech.

Petra Kopásková při natáčení snímků do dokumentu. | Foto: Eva ZahradníčkováV pondělí 23. listopadu bude studentka žurnalistiky a evropských studií Petra Kopásková hostem v online rozhovoru pro Stisk. Od 17:00 bude s vámi diskutovat na téma uprchlické krize. Podělí se o zážitky ze tří cest po Evropě, na kterých natáčela dokument o imigrantech. Poznala mnoho životních příběhů souvisejících s válkou. Setkala se osobně s lidmi, kteří jsou evropskou společností odsuzovaní i přijímaní. Místo toho, aby si užívala studentský život v Brně, rozhodla se vycestovat po stopách migrace. Během posledních dvou měsíců procestovala Vídeň, Slovinsko, Řecko i Turecko. Z poslední cesty na ostrov Lesbos se vrátila před pár dny. Nyní pracuje na dokumentu, který bude mapovat cestu uprchlíků.

Otázky na Petru Kopáskovou můžete posílat už teď na mail stiskotazky@seznam.cz. Můžete se jí ptát na otázky, jak tento zážitek změnil její pohled na současnou Evropu i svět. I na to jak se dá stíhat tato činnost při studiu na vysoké škole. Na vaše dotazy bude studentka Petra Kopásková odpovídat v pondělí mezi 17:00 a 18:00.

Rozhovor bude probíhat zde. 

Klíčová slova: dobrovolnictví, uprchlická krize, migrace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.