03.05.2017 20:24


V Brně se uskutečnil již druhý filmový festival zabývající se životním prostředím

Autor: Michaela Střížová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Na mezinárodní filmový festival Ekotopfilm mohli ve středu zavítat zájemci do brněnské kavárny Café Práh. Ta byla již devětadvacátou zastávkou na festivalovém turné po České republice. Organizátoři představili  téměř šestihodinový program plný snímků o zvířatech, ekologii a životním prostředí. 

Diváci navštívili filmový festival EkotopFilm po letech také v Brně. FOTO: Michaela Střížová

Brno – Dokumenty z celého světa představili brněnským divákům ve středu odpoledne organizátoři filmového festivalu Ekotopfilm. Zájemci se tak mohli dozvědět nové informace o přírodě a trvale udržitelném rozvoji. Pořadatelé do programu zařadili také besedu o divokých šelmách s členy Rysí a Vlčí hlídky Hnutí DUHA.

Festival mohou diváci během více než půl roku navštívit v padesáti českých městech. Tour po celé republice se uskutečnila poprvé po mnoha letech. „Ekotopfilm byl původně československý festival. V České republice zanikl, ale na Slovensku ho pořádáme nepřetržitě 42 let a rozhodli jsme se ho letos přenést i sem,“ vysvětlila vedoucí produkce celé tour Lenka Procházková

Nejedná se ovšem o první filmový festival s tématikou životního prostředí v Brně. Na podzim letošního roku se ve spolupráci s Masarykovou univerzitou uspořádá již 43. ročník Ekofilm festivalu. Ačkoliv obě události upozorňují na ekologická témata, Ekotopfilm festival se zaměřuje i na dětské publikum. „Děláme dopolední promítání pro základní i střední školy. Témata se však snažíme i trochu měnit, protože nejsme jen ekologický festival. Chtěli bychom se věnovat také novým technologiím nebo vzdělávání,“ dodala Procházková.

Pořadatelé jsou zatím se zájmem veřejnosti spokojení a plánují festival opakovat i v dalších letech. „Zajímám se o ekologii, třídění odpadu a recyklaci, takže mi dokumenty rozšiřují obzory,“ řekla divačka Anna Ulrichová.

Ekotopfilm byl založen roku 1974. Diváky snaží upozornit na problematiku životního prostředí a podnítit diskuzi na toto téma. Hlavní pětidenní festival, který je začátkem celé tour, se koná v Praze. Tam také mezinárodní porota vybírá nejlepší filmy, které se divákům uvedou. 

Klíčová slova: Ekotoplfilm, filmový festival, ekologie, životní prostředí

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.