06.03.2019 18:45


V Brně zřídí ubytovnu pro sociálně slabé rodiny

Autor: Jan Boháč | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Poblíž brněnského dolního nádraží zřídí město novou ubytovnu. V objektu, který je v současnosti nevyužívaný, vznikne po rekonstrukci přibližně dvanáct pokojů, které by měly sloužit lidem v akutní nouzi, především pak rodinám s dětmi.

Brno – Pokud se dnes někdo ocitne bez střechy nad hlavou, město Brno nevlastní žádné vhodné ubytovací zařízení, ve kterém by mohl daný člověk dočasně bydlet. To se má ale v blízké době změnit. Brněnští radní na svém úterním zasedání schválili vznik nové městské ubytovny v objektu na adrese Železniční 8-10. V minulosti zde již ubytovna byla, ale sloužila především zahraničním dělníkům, dnes je budova nevyužívaná.

Celý objekt nejprve projde rozsáhlou rekonstrukcí, která vyjde na bezmála třicet jedna milionů korun. Za tuto částku bude vyměněna tepelná izolace i hydroizolace. Dále se opraví podlahy, vnitřní a vnější prostory budovy a zrekonstuována bude i střecha. Celkem by zde mělo vzniknout dvanáct pokojů se třiceti lůžky. Dočasné ubytování tak zabrání například rozpadu rodin s dětmi, bezdomovectví a tedy i vzniku dalších celospolečenských nákladů, s nimiž by se město muselo vypořádat.

Ubytování na přechodnou dobu bude poskytováno především manželským či partnerským párům a rodinám s dětmi. „Ubytovna ale nebude uzavřena ani pro jednotlivce, kteří se ocitli v tíživé situaci spojené se ztrátou bydlení. Prostory však budou vždy nabízeny pouze na omezenou dobu, a jen těm, kteří chtějí svou situaci aktivně řešit,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Ubytovna by měla vzniknout také proto, že hrozí zavření jiných soukromých ubytoven, kterých je na území města přibližně padesát pět. „Výpadek jejich kapacit by pro město a sociálně slabé znamenal velký problém. Celou situaci tedy chceme aktivně řešit, a toto je jedno z prvních opatření,“ vysvětlil náměstek primátorky pro sociální oblast Robert Kerndl.

Klíčová slova: ubytovna, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.