11.12.2019 14:44


V případu vraždy na chudobínské faře hrál ústřední roli pervitin

Autor: Hana Štefánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vražda, kterou zřejmě ve velkém zapříčinily drogy, se stala v noci na 25. dubna letošního roku na faře v Chudobíně. Pod vlivem pervitinu a jiných možných drog byla oběť i útočník, následkem čeho mezi dvěma mladíky došlo k vzájemné potyčce. Ta skončila tragicky, starší z nich mnohočetným zraněním podlehl. Obžalovaný Miroslav Vepřek se dnes ráno postavil před soud.

Budova Krajského  soudu v Olomouci

Olomouc – První drogovou zkušenost má většina uživatelů drog ještě před dovršením dospělosti, nebo v rané dospělosti. Jinak tomu nebylo ani v případu obvinění z vraždy, které čelí třiadvacetiletý Miroslav Vepřek ze Šumperku. Kouřit marihuanu začal prý už v osmnácti letech. Následkem vlivu drog, především pervitinu, pak v noci z 24. na 25. dubna letošího roku ubodal svého kamaráda, šestadvacetiletého Jakuba Kašného. Incident se odehrál na chudobínské faře, v obci Litovel v okresu Olomouc. Vraždě předcházela slovní potyčka, která vyvrcholila bitkou. Obžalovaný Miroslav Vepřek se dnes v osm ráno zpovídal před Krajským soudem v Olomouci. 

Vepřek u soudu uvedl, že ho Kašný napadl. Na to zareagoval protiútokem, přičemž mu způsobil mnohočetná bodná zranění. Podle obžaloby ho pak také opakovaně udeřil do hlavy pohrabáčem. Tělo oběti pak ukryl na půdě fary, kde ho našla policie. Podle vlastních slov se snažil zahladit všechny stopy. Za vraždu obzvlášť krutým způsobem mu teď hrozí až dvacet let vězení.

Krajský soud v Olomouci včera případ otevřel a na dnešek ohlásil výslech svědků. Před soudem svědčili matka a kamarádi obžalovaného. Ve prospěch oběti vypovídali jeho přátelé. Tvrdili, že to byl hodný kluk. Všichni svědci kromě matky obžalovaného také potvrdili, že jsou nebo byli uživatelé pervitinu. Sám obžalovaný přiznal, že jeho konání ve velkém zapříčinily drogy. „Omlouvám se paní Kašné, že jsem jí vzal syna. Kdybych nebral drogy, nedopustil bych se toho,“ litoval Vepřek. Dodal, že plánuje kvůli své závislosti podstoupit ambulantní léčbu.

Drogovým uživatelem byl také zavražděný Kašný. „Vždy byl takový svůj. Měl rád přírodu, měl své dvě kočky a psa. Chodil na vodu, kde měl taky partu. Pak tohohle hobby zanechal a našel si kamarády, s kterými začal kouřit trávu a brát drogy. Poznala jsem to, když jsem za ním přišla a třeba celý den jenom ležel v posteli. Vyčítala jsem mu, že nechodí do práce, že se nechová jako normální kluk s koníčky a zájmy,“ sdělila soudu matka oběti a farářka v Chudobíně Jana Kašná. Dodala, že syn se prý nechtěl léčit. Odmítal si přiznat, že je drogově závislý.

Kamarádi zavražděného ho opisovali jako hodného kluka, který by nikdy nikomu neublížil. „Znal jsem Kubu osm let a vždy byl takový pohodář, hodný. Vždy si dělal srandu. Nebyl agresivní, já jsem s nim problém nikdy neměl. Byl to kamarád,“ řekl soudu svědek Aleš Dvořák. Pár dní před vraždou prý s Kašným a dalšími kamarády poblíž fary bral drogy, mimo jiné i pervitin.

Soud po dnešním dni nedospěl k rozsudku a líčení tak odložil na 8. ledna příštího roku. Vepřek si na pokračování soudu počká ve vazbě.

Klíčová slova: soud, vražda, fara, Chudobín, drogy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.