15.03.2019 17:28


V soutěži studentských psychologických prací zvítězila Petra Hubatková se svým týmem a postoupila do dalšího kola

Autor: Vojtěch Dufek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na soutěži pořádané katedrou psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně se letos sešly tři kvalitní práce, které bojovaly o přízeň poroty odborné i studentské. Vítězkou odborné poroty se stala Petra Hubatková se svým týmem. U studentské poroty uspěl Patrik Rudolf a jeho tým.

Vítězka soutěže Petra Hubatková

Brno — Ve čtvrtek se na půdě Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně uskutečnil devatenáctý ročník soutěže studentských psychologických prací. Do soutěže byly přihlášeny celkem tři práce. Soutěžilo se o stipendijní příspěvky a o dvě místa na mezinárodním kole této soutěže v Praze.

Oficiální porota vybrala za vítězku Petru Hubatkovou s týmem a prací Vliv počtu možností na subjektivně vnímaný čas během rozhodování, ve které replikovali výzkum z roku 2009.

Jejich pokus byl založen na tom, že jedna skupina účastníků dostala tabulku s parametry šesti telefonů a druhá tabulku s dvaceti čtyřmi parametry různých mobilů. Každý účastník měl vybrat jedno zařízení a následně odhadnout, jak dlouho mu výběr trval. Hypotézu, že účastníkům s více možnostmi bude čas ubíhat rychleji, se Hubatkové s týmem potvrdit nepovedlo a výsledky jejich pokusu byly spíše opačné, i přes to porotu zaujaly nejvíce.

„Ta práce je prostě velmi kvalitní, skvěle strukturovaná a byla úplně ukázkově odprezentovaná. Je to zkrátka práce, o které bychom chtěli, aby nás reprezentovala v dalším kole soutěže společně s prací Martina Tancoše, který skončil na druhém místě,“ komentoval důvody vítězství Hubatkové organizátor Miroslav Šipura.

„Reprezentovat naši školu vnímám jako zodpovědnost. Práce nám i s úpravami a přípravou na prezentaci zabrala více než semestr, tak doufám, že porota vybrala dobře a že nezklamu,“ popisovala Hubatková krátce po vyhlášení výsledků.

Své výsledky vyhlásila i studentská porota, podle které dopadla soutěž jinak. Zvítězil jiný soutěžící než podle poroty hlavní a byl jím Patrik Rudolf se svým týmem.  Doprovodná soutěž probíhala i na facebookových stránkách fakulty, kde zvítězil Martin Tancoš. „Mě se nejvíc líbila právě Martinova práce. Přišlo mi, že byla nejlépe odprezentovaná a má i největší dosah do praxe,“ hodnotila kolegu studentka psychologie Alexandra Ocásková.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.