17.11.2019 19:20


V Telči patřil 17. listopad hlavně studentům

Autor: Filip Brychta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči lidé oslavili 17. listopad Studentským festivalem. Program festivalu začínal již o půl desáté ráno. „Tento den chceme věnovat hlavně studentům. Nesmíme zapomínat, že je to studentský den,“ řekl na úvod festivalu ředitel Univerzitního centra Telč Jaroslav Makovec. Na návštěvníky čekala výstava od Českého vysokého učení technického, která měla připomenout události a významné osobnosti z let 1939 a 1989. Dále mohli zhlédnout film s doprovodným doslovem nebo vidět vystoupení vědců Masarykovy univerzity.

Návštěvníci festivalu poslouchající úvodní projev

Telč – Oslavit Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva mohli zájemci v Univerzitním centru v Telči, kde se konal Studentský festival. Na festivalu se podíleli studenti nejen místního Gymnázia Otokara Březiny, ale i Masarykovy univerzity nebo Českého vysokého učení technického v Praze. Po úvodním proslovu a vystoupení kytaristů Michala Tesaře a Tomáše Fice mohli návštěvníci zhlédnout film Vyšší princip s doprovodným doslovem. V odpolední části vystoupili mladí vědci Masarykovy univerzity se svým Science slamem (vystoupení vědců, kteří se snaží zábavnou formou představit svůj výzkum publiku, pozn. redakce) a studenti gymnázia s vystoupením vázajícím se k 17. listopadu. Celý program končil uctěním památky studentů u památné lípy, které bylo doprovázeno odbíjením zvonů.

„Jako klíčové jsme oslovili telčské gymnázium, a to se přidalo. Nacvičili divadelní pásmo a spolu s brněnským Science slamem jsme to na tom postavili,“ popsal vývoj festivalu ředitel Univerzitního centra Telč Jaroslav Makovec. Takovýto festival je první podobnou akcí v Telči pořádanou k oslavě 17. listopadu. S účastí je Makovec spokojen. „Letos se nabízelo, že zde budou politické manifesty, ale do budoucna by to měla spíše být studentská akce pořádaná studenty. Nechtěli jsme žádné proslovy politiků a podobně. Mělo by to patřit studentům," dodal k festivalu Makovec.

Návštěvníci si pochvalovali zejména dobrou organizaci. „Hodně se mi líbilo vystoupení Science slam, ale celkově mi přišla akce málo propagovaná,“ podělila se o pocity návštěvnice Magdalena Tušerová. „Je důležité si to připomínat a nejvíc se mi líbilo vystoupení kytaristů,“ doplnil návštěvník Vojtěch Zboroň. Dobré pocity měli i studenti telčského gymnázia. „Je to super oživení, protože se podobných akcí v Telči moc neděje. Určitě je to dobrý,“ sdělil před vystoupením student Matyáš Krejník. Mimo divadelního vystoupení se studenti gymnázia podíleli i na přípravě výzdoby celého areálu univerzitního centra.

Klíčová slova: 17. listopad, Telč, festival, muni,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.