05.05.2015 19:05


V Údolní ulici řidiči opakovaně chybně parkují

Autor: Lubomír Dohnal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na krátkém úseku mezi Obilním trhem a Komenského náměstím nechali strážníci za posledních šestnáct měsíců odtáhnout téměř devět set aut. 

Brno - Na ulici Údolní v Brně sídlí mnoho zdravotnických a sociálních zařízení. I tak tu řidiči nemají kde zaparkovat. Dosud hojně využívané neplacené parkoviště před Fakultní nemocnicí je v rekonstrukci. „Jdu jenom na sociálku. Nevím nic o tom, že by se tady nemělo parkovat,“ sdělil řidič Jakub Krakovský. Své auto zaparkoval chybně. Podél kolejí tramvaje se podle zákona parkovat nesmí. Řidič musí dodržet vzdálenost tři a půl metru mezi kolejemi a zaparkovaným autem. 

Obyvatelé Brna si však stěžují nejen na činnost policie, ale i Magistrátu města Brna. „Kdyby dali na začátek a konec tohoto problémového úseku značky, situace by se vyřešila,“ řekla Petra Musilová, prodávající z přilehlé zastavárny Pod Špilberkem. Lidé se jí často chodí ptát, zdali tam mohou parkovat. Nejsou si jistí. Podle Brněnských komunikací by nové značky situaci nevyřešily. „Šlo by se o zdvojení pokynu řidičům,“ uvedla jejich mluvčí Vladimíra Navrátilová.  Trend je podle ní opačný. Méně nadbytečných značek zvyšuje přehlednost vozovky.

Problematickou situaci s parkováním potvrzují i statistiky městské policie. Za poslední rok a půl strážníci z Údolní nechali odtáhnout více než devět set vozidel. Je tak nejrizikovější ulicí v Brně. Následují ulice Pekařská a Hybešova. Celkový počet odtažených aut je v Brně mnohonásobně vyšší. „Každoročně strážníci v celém městě nařídí odtah více než pěti tisíc vozidel,“ uvedl mluvčí městské policie Jakub Ghanem. 

Řidiči se mohou rizikovým místům vyhnout. Ghanem doporučuje více využívat parkovacích domů, kterých v Brně přibylo. Problém je, že v blízkosti ulice Údolní žádné parkovací domy nestojí. Nejbližší dva se nachází až v ulici Příkop. O něco blíže leží parkoviště u hotelů Continental a Slovan. To je nicméně stále několik zastávek tramvají. Řidiči tak nemají jinou možnost než hledat místo v okolních ulicích, nebo riskovat odtah svého auta. 

Klíčová slova: policie, odtah vozidel, Brno, parkoviště, řidič

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.