15.11.2018 21:15


Vánoční trhy v Brně tento rok potrvají déle

Autor: David Křída | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Trhy na náměstí Svobody, Zelném trhu, Dominikánském a Moravském náměstí, kulturní program už od konce listopadu a každoročně oblíbený turbomošt, speciální brněnský nápoj, v unikátních hrnečcích a kelímkách. To vše slibují letošní Vánoce v Brně.

Vánoční trhy v Brně budou letos až do 28. prosince. Foto: David Křída

Brno – Na punč či turbomošt si letos lidé v centru Brna zajdou i po vánočních svátcích. Prodejní stánky zůstanou ve městě otevřené až do 28. prosince. V minulých letech přitom trhy končily už před Vánoci. „S myšlenkou jsme koketovali už v předcházejících letech, letos jsme do toho opravdu šli. I na základě podnětů veřejnosti a výsledků průzkumů, které jsme si udělali,“ vysvětlila rozhodnutí Jana Janulíková, ředitelka brněnského Turistického informačního centra.

Stejně jako v předešlých letech se návštěvníci napijí buď z plastových kelímků či keramických hrnků. Ty pak vrátí a dostanou zpět vratnou zálohu, případně si je nechají jako suvenýr. Autorem designu těch letošních hrnečků je anonymní streetartový umělec TIMO. Nakreslil na ně kočku, psa a kapra vedle komiksové bubliny spolu textem s vánoční tématikou.

Brněnské Vánoce začnou v pátek 23. listopadu od sedmnácti hodin rozsvícením stromu na náměstí Svobody. Patnáctimetrový smrk městu poskytlo vedení obce Bílovice nad Svitavou. „Jako každý rok budeme tento strom slavnostně předávat Brnu a zároveň budou na jeho místě zasazeny tři nové stromy,“ okomentoval darování starosta Bílovic Miroslav Boháček (STAN).

Program organizátoři naplánovali na vícero místech po městě. Kromě náměstí Svobody také na Zelném trhu a Moravském a Dominikánském náměstí. Vystoupí zde hudebníci jako Jan Smigmator & Swinging Q, Tomáš Kočko s orchestrem, Jiří Schimtzer či kapela Puding paní Elvisovej. Na čerstvě zrekonstruovaném Dominikánském náměstí bude vystavený betlém řezbáře Jiřího Halouzka.

Klíčová slova: Brno, Vánoce, trhy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.