03.11.2019 23:44


Vegani oslavili svůj den v Praze jídlem i debatami

Autor: Jessica Kapetanović | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Světový den veganství neboli World Vegan Day organizátoři pořádali 3. listopadu u klubu Cross v pražských Holešovicích. Kromě stánků s veganským jídlem návštěvníci viděli debaty s neziskovkami jako Zvířata nejíme či Otevři oči. Nechyběli ani influenceři jako Nikoleta Kováč alias Surová dcérka s její první slovenskou veganskou kuchařkou.

Stánek s přírodním kešu sýrem, Autor: Jessica Kapetanović

Praha – Na oslavu světového dne veganství v pražských Holešovicích přicházeli návštěvníci v neděli 3. listopadu. „Letos pořádáme druhý ročník festivalu. Dá se říct, že ho organizujeme hlavně kvůli neziskovkám. Přijde nám sem pár známých lidí a všichni se tu tak společně sejdeme,“ sděluje organizátor festivalu Ondřej Chabera. „Chtěli jsme tento rok uspořádat i projekci filmu Game Changers, který popisuje veganství v aktuální době s aktuálními výsledky výzkumů o veganství a podobně. Bohužel se nám nikdo neozval a nedostali jsme autorská práva,“ dodává Chabera.

Chabera mimo organizaci také vystupuje se svým vlastním stánkem Kytky k sežrání. Ty vytváří rostlinné kešu sýry. „Do naší výroby nepřidáváme žádné zpracované nebo chemické produkty. Do většiny jiných sýrů se dává spoustu chemie, aby vydržely co nejdéle. My jsme naprosto proti tomu, proto u našich výrobků používáme hashtag no bullshit. To má naznačovat, že jde o opravdu kvalitní věc bez chemie,“ vysvětluje spolupracovnice Chabery Barbora Švadlenková.

Dalším z jídelních stánků byla například rodinná firma Soyka, která vytváří organické produkty ze sójových bobů dovážených z Rakouska. Návštěvníci u nich ochutnali například sójový suk nebo uzené tofu. Jako hlavní jídlo podávali grilovaný tempeh (fermentovaný sójový produkt, pozn. red.) na tři způsoby. Většina lidí se u stánku zastavovala s tím, že ani neví, co tempeh je.

Kromě slaných jídel ale byl k dispozici i stánek s donuty a kávou od Donut Shop Prague. „Místo živočišných produktů používáme lněná semínka a kokosové mléko, protože jako jedna z mála rostlinných má opravdu výrazně dobrou chuť. Kávu máme z Berlína, nejsme klasická franšízová kavárna. Právě proto má naše káva přídavek Specialty Coffee,“ říká tým Donut Shop. 

Na akci došlo i několik neveganů. Jedním z nich je například Jan Holý. „Jsem moc rád, že tyto události se dostávají do Prahy. Vegan ani vegetarián sice nejsem, ale možnost zkusit si veganské jídlo mě rozhodně láká. Například grilovaný tempeh na mě velice příjemně zapůsobil,“ hodnotí Holý.

Klíčová slova: Vegan, veganství, World Vegan Day, Světový den veganství, Praha, CrossClub

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.