17.04.2012 20:29


Veletrh nezávislé módy Code:Mode se letos uskuteční v nových prostorách

Autor: Lucie Bradová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V záplavě konfekční uniformity a nevýrazného stylu oblékání vznikl v roce 2006 ojedinělý projekt. Veletrh plný autorské módy a neotřelých designových nápadů návštěvníky zaujal, letos se tak uskuteční šestý ročník. Lidé se mohou přijít inspirovat do nových prostor v pražském Karlíně.

Praha Pro všechny milovníky originálních, neokoukaných a nápaditých módních kreací se tento týden od čtvrtka do neděle uskuteční přehlídka, která je organizovaná už šestým rokem. Organizátoři si kladou za cíl seznámit širokou veřejnost i skalní fanoušky jednotlivých tvůrců s jejich novými kolekcemi.

Letošní jarní edice Code:Mode organizátoři pojali především v duchu kolaudace nových výstavních prostor v bytovém domě v Karlíně. Oproti minulým ročníkům se dějiště přesouvá z prostorů velké průmyslové haly do komornějšího prostředí tří bytů, ve kterých po čtyři dny konání akce naleznou útočiště jak samotní tvůrci, tak i diváci. Stejné zůstává jen zasazení události do umělecké a jedinečné atmosféry pražského Karlína.

Především kvůli změně místa konání a změně formátu celé akce bylo nutné pro letošní ročník zavést vstupné, i když původně s touto variantou pořadatelé nepočítali. Přímo na místě zaplatí návštěvníci sedmdesát korun za vstupenku platnou na všechny čtyři dny a pro všechny byty. Code:Mode nemá představovat typické tržiště, ale především místo setkávání a osobního přístupu prodávajících ke svým zákazníkům. Organizátoři proto připravili bohatý doprovodný program, který se bude paralelně s výstavou konat venku na ulici před domem, kde se uskuteční hlavní program. Vstupné na doprovodný program už bude pro všechny zdarma. Děti do dvanácti let mají vstup do všech prostor zdarma.

Během víkendu budou mít návštěvníci možnost zhlédnout workshopy, dílny, exhibice, hudebníky i pouliční umělce. Nezbytným doplněním programu bude možnost občerstvení v baru nebo v kavárně. Na své si přijdou i vegetariáni, pro které bude přichystána speciální nabídka pokrmů.

„Už delší dobu jsme cítili, že je potřeba se pohnout směrem k větší kvalitě, tím spíš, že akcí zdánlivě podobného typu začíná speciálně v Praze vznikat víc a víc. Nechceme být prostorově omezeným tržištěm, ale svobodným místem, které opravdu inspiruje a vyzdvihuje kreativitu,“ říká jedna z organizátorek Jovanka Vlčková.

Více informací mohou lidé získat na www.codemode.cz.

Klíčová slova: Code:Mode, móda, veletrh, Karlín, design

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.