03.04.2018 15:52


Velikonoce byly v Jihomoravském kraji na silnicích oproti minulému roku o něco klidnější

Autor: Tomáš Kiss | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V rámci prevence policisté navýšili počet silničních hlídek. Hlídky posílily nejen v Jihomoravském kraji, zapojili se policisté po celé republice. Několik řidičů se na cestu vypravilo posilněno alkoholem, u jednoho z řidičů policistům vyšly pozitivní testy na pervitin. Policisté museli vyjíždět k necelé dvacítce dopravních nehod, většina se obešla bez zranění.

Brno - Posílené policejní hlídky strážily české silnice i o Velikonočním pondělí, policisté navíc zvýšili počet hlídek po celé republice. V Jihomoravském kraji v pondělí policisté zastavili osmnáct řidičů, kteří byli pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných a psychotropních látek. Museli řešit i devatenáct nehod, které se ale až na dvě výjimky obešly bez zranění. 

Zvýšený počet silničních kontrol mohli řidiči zaznamenat už od 30. března. Celkově tedy policisté vyjížděli k 55 dopravním nehodám. Při srážce dvou vozidel na křižovatce ulic Štefánikova a Šumavská jeden člověk zemřel, spolujezdce a posádku druhého auta záchranáři převezli do nemocnice. Většina dopravních nehod ale byla méně vážná, 47 z nich se obešlo bez zranění. 

Během posílených kontrol policisté zastavili 36 řidičů, kteří byli pod vlivem alkoholu. Šest řidičů policisté odhalili kvůli účasti u dopravní nehody. Více než polovina řidičů nadýchala na alkoholtestru přes dvě promile alkoholu v krvi, třem jedincům dokonce v žilách kolovalo více než tři promile alkoholu. U čtrnácti případů policisté zjistili přítomnost psychotropních látek, nejčastěji se jednalo o pervitin a marihuanu. 

„I přes to, že posílené kontroly každoročně avizujeme dopředu, každý rok za volantem několik hazardérů přistihneme,“ uvedla tisková policejní mluvčí Jihomoravského kraje.

Už dva týdny, přesněji od 23. března, trvá první stupeň bezpečnosti ohrožení terorismem. Lidé se ale nemusí obávat, tento stupeň byl vyhlášen v souvislosti s blížícími se svátky a jedná se o standardní postup. Mezi bezpečnostní opatření, která tento stav provází, patří častější hlídkování policistů na veřejných místech nebo právě zvýšený počet silničních hlídek.

Ve srovnání s minulým rokem policisté vyšetřovali méně dopravních nehod. Stejně tak policisté odhalili méně řidičů, kteří byli pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. Ve srovnání s loňským rokem jich bylo dokonce o třetinu méně.

Klíčová slova: policie, Velikonoce, alkohol, silniční kontrola

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.