21.03.2018 11:48


Velikonoční slavnosti na náměstí Svobody přivítají první jarní dny

Autor: Martina Moresová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Velikonoční slavnosti devátým rokem přvítají jaro na brněnském náměstí Svobody. Lidé mohou od 23. března do 1. dubna navštívit 40 stánků s občerstvením, keramikou, šperky a velikonočními dekoracemi. Trhy zahájí ve 12 hodin primátor Brna a velvyslankyně Chorvatska působící v České republice.

Velikonoční slavnosti zahájí první jarní dny v Brně, FOTO: KÁVEESKA.

Brno – Na brněnském náměstí Svobody zahájí jaro velikonoční slavnosti. První den trhů začne 23. března v poledne předáním velikonoční kraslice. Kraslici Brnu věnovali chorvatští umělci a účastníci projektu Kraslice od srdce. Plastovou kraslici návštěvníci uvidí po celou dobu slavností na náměstí Svobody. Zájemci mohou navštívit stánky s trdelníky, víny a dalším občerstvením a řemeslnými velikonočními výrobky.

Trhy budou každý den od 11 do 19 hodin provázet velikonoční dílny a hudební či divadelní program. „Na náměstí Svobody vystoupí mnoho souborů. Z brněnských to jsou Slovácký soubor Šafrán Brno anebo Dětský národopisný soubor Brněnský Valášek. Ze Starého Města dorazí Dětský folklorní soubor Dolinečka, z Velkých Němčic na příklad Cimbálová muzika Eliška,“ uvedla produkční slavností Adéla Jelínková.

Velikonoční slavnosti organizuje KÁVEESKA, Kulturní a vzdělávací středisko U Tří kohoutů. Kompletní program akce je zveřejněný na oficiálních stránkách střediska i na jeho facebookovém profilu. 

Klíčová slova: Velikonoce, Brno, trhy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.