28.03.2019 15:49


Vernisáž Gamer Pie doplnilo komentované hraní Tajuplného Oslího ostrova. Rád bych vytvořil pokračování, prozradil tvůrce

Autor: Martina Homoláková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Organizátoři ve středu slavnostně zahájili vernisáž k festivalu Gamer Pie. Pro návštěvníky si připravili komentované hraní i průřez zlatou érou českých adventur. Na akci přijal pozvání i jeden z tvůrců hry Tajemství Oslího ostrova Jaroslav Kolář, který prozradil, že pracuje na scénáři k pokračování.

Na zahájení přijal pozvání i jeden z tvůrců hry Tajemství Oslího ostrova Jaroslav Kolář.

Brno – Slavnostní zahájení vernisáže k chystajícímu se hernímu festivalu Gamer Pie se ve středu večer konalo v prostorách ArtBar Druhý Pád. Třetí ročník festivalu se uskuteční již tuto sobotu v Impact Hubu. Návštěvníci si mohli prohlédnout výstavu v tématu klasických českých adventur. Součástí bylo i živé hraní Tajemství Oslího ostrova doprovázené rozhovorem s jedním z tvůrců hry Jaroslavem Kolářem. „Hra letos oslaví pětadvacáté výročí, takže bych rád vytvořil pokračování. Zatím pracuji na scénáři,“ prozradil Kolář.

Kolář Tajemství Oslího ostrova vytvořil ve svých šestnácti letech společně s tehdejším spolužákem Petrem Vlčkem. Velkou inspirací jim byla série her Monkey Island.  „Vůbec nechápu, jak to někdo mohl hrát. Tehdy k tomu neexistoval ani žádný návod, jediným řešením bylo seběhnout v paneláku o patro níž a poradit se s kamarádem, který hru hrál taky,“ popsal Kolář. Dodal, že původně hra ani neměla být určena pro hráče. „Chtěli jsme si vyzkoušet grafiku a sestrojení hry. Ani jsme neřešili nějaká pravidla, nebo co by se hráčům nemělo dělat. S odstupem času jsem zjistil, že jsme ve hře porušili snad všechno,“ mínil Kolář.

Vernisáž v tématu českých point’n‘click adventur mohou zájemci navštívit do 14. dubna. Vstup je zdarma. „Přišla jsem se podívat především na vernisáž, ale příjemně mě překvapilo i komentované hraní. Mnoho z vystavených her neznám, jsou to pro mě úplně nová témata a baví mě poznávat jejich historii,“ popsala své dojmy návštěvnice Lucie Adamcová.

Na vernisáži byly představeny i další novinky z herního světa. „Game Acces je mezinárodní konference pro vývojáře. Bude se konat 24. a 25. května. K tomu se chystá i jednodenní festival pro veřejnost, na který přijede i kapela Percival. Ta vytvořila hudbu například k populární hře Zaklínač,“ nastínil hlavní organizátor akce Jakub Špiřík. Herní nadšenci se mohou těšit i na několik novinek z českého prostředí. „Vyvíjí se třeba Creaks od společnosti Amanita Design nebo hororová adventura z moravských lesů Someday You‘ll Return od CBE software,“ přiblížil Špiřík. Další tituly vývojáři představí v sobotu na festivalu.

„Akce se mi líbila, nejzábavnější bylo komentované hraní společně s rozhovorem a diskuzí. Tajemství Oslího ostrova jsem nikdy nehrál, ale po dnešku mám chuť to napravit,“ řekl návštěvník Pavel Kouřil.

Klíčová slova: Gamer Pie, hra, Tajemství Oslího ostrova, vernisáž

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.