27.11.2018 19:15


VIDA! slaví čtvrté narozeniny, návštěvníci ochutnají molekulární kuchyni

Autor: Sabina Žilková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Tento víkend proběhnou v rámci oslav čtvrtého výročí otevření parku VIDA! dvě akce. V pátek večer čeká výhradně dospělé návštěvníky akce VIDA! After Dark: Food, kde budou moci ochutnat vědecky připravované jídlo. O víkendu je pro všechny připraven program plný bublin, vhodný spíše pro mladší návštěvníky. VIDA! je zábavní vědecký park, nachází se u Výstaviště a nabízí program jak pro rodiny s dětmi, tak pro dospělé.

BRNO – Akce VIDA! After Dark: Food bude spojovat vědu a jídlo. Návštěvníci se mohou těšit na představení molekulární kuchyně, ochutnávku hmyzu, chilli papriček a mnoha dalších pochutin. Součástí doprovodného programu bude přednáška o plýtvání potravinami, vědomostní kvíz a promítání 3D filmu Predátoři. Vstupné je oproti běžné návštěvě centra VIDA! sníženo na polovinu – návštěvníci za vstup zaplatí sto korun. V ceně je zahrnuta degustace vědecky připravených potravin, pouze za některé speciality si mohou návštěvníci připlatit. Na baru se také budou podávat tematické kouřící drinky se suchým ledem. Program poběží od sedmi večer do půlnoci a k dispozici bude i fotokoutek.

Akce z cyklu VIDA! After Dark jsou oblíbené i mezi studenty. „Byla jsem na akci VIDA! After Dark: Star, kde byl celý večer provázen vesmírnými filmy a seriály a měl příjemnou atmosféru odpočinkového sci-fi večera. Že bývá VIDA! otevřená i ve večerních hodinách mě tehdy příjemně překvapilo, protože jsem ji měla zaškatulkovanou jako dětské populárně naučné centrum. Jsou ale opravdu schopni vytvořit i zajímavý program pro starší kategorie,“ chválí studentka Veterinární univerzity Michaela Petříčková. O akci k výročí sice neslyšela, ale téma vědecky upraveného jídla zní podle ní lákavě. Akce z cyklu After Dark pořádá VIDA! několikrát do roka, a v minulosti měly téma kasina, halloweenu či nevšedních dopravních prostředků.

Po pátečním VIDA! After Dark bude následovat „narozeninový víkend“, tedy dvoudenní výstava se speciálním programem. Jejím tématem budou bubliny a je určená primárně pro rodiny s dětmi. "Víkendový program je určen primárně mladším návštěvníkům, ale naše stála expozice je určitě vhodná i pro studenty. Trvale je u nás vystavených více než sto sedmdesát stálých interaktivních exponátů a myslím, ze si z nich vybere snad každý," říká Hana Laudátová, tisková mluvčí VIDA!. 

 

Klíčová slova: věda, VIDA!, kuchyně, jídlo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.